Savoir vivre – wobec osób z niepełnosprawnościami

W czytelni Biblioteki głównej odbyło się kolejne spotkanie w ramach naszego projektu „Nakręceni na historie” Działania, które zaplanowane wspólnie z Partnerami (Zespołem Szkół Powiatowych, Szkołą Podstawową nr 1, Naszą Szkołą i Fundacją SCALAM) mają na celu oswojenie z niepełnosprawnością, pokazanie barier i możliwości, które osoby z niepełnosprawnościami napotykają w codziennym życiu, złamanie stereotypów i zabicie strachu.

Uczestnicy warsztatu – uczniowie kl. I Technikum Logistycznego Zespołu Szkół Powiatowych – mogli „dotknąć” problemów związanych z niepełnosprawnością ale też spróbować w praktycznym działaniu nauczyć się jak pomóc osobie poruszającej się na wózku pokonywać bariery architektoniczne, jak rozmawiać, żeby nie urazić, jak się nie bać niepełnosprawności.

Na wszystkie pytania podczas praktycznych warsztatów odpowiedzieli: Marta Zasada i Sławomir Florkowski – instruktorzy aktywnej rehabilitacji pracujący w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Oboje prowadzący mają duże doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Pan Sławomir sam porusza się na wózku inwalidzkim. Szczera opowieść o własnych doświadczeniach i drodze do normalności dopełniła całości zajęć.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu oraz Panom Tomaszowi Ulatowskiemu – wychowawcy kl. I TL oraz Bogusławowi Brykale – nauczycielowi wiedzy o kulturze za pomoc w organizacji wydarzenia

Koordynator wydarzenia Iwona Robakowska (MBP)

MBP Przasnysz

Sprawdź również

II Przegląd Kolęd i Pastorałek pt. „Hej kolęda, kolęda!” za nami!

W dniu 8 grudnia 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Przasnyszu odbył …