Sars Przasnysz na Świątecznej Zbiórce Charytatywnej

1 Grudnia 2013 roku, grupa Sars Przasnysz – koło 14 Pułku Strzelców Syberyjskich, wzięła udział w Świątecznej Zbiórce Charytatywnej.

Grupa Sars zaprezentowała swój wizerunek w punkcie informacyjnym w Hali Sportowej w Chorzelach, promowaliśmy rozgrywki Airsoft, a także ASH (Airsoft Historyczny). Liczni goście, zaglądając na nasze stanowisko, dopytywali się o wyposażenie, broń, zasady spotkań i nasz regulamin. Wielu wyraziło chęć pomocy i dołączenia do grupy.

Podczas spotkania, za zgodą organizatorów, zorganizowaliśmy pozorowaną sytuację przed budynkiem hali. Doszło do symulowanego ataku terrorystycznego, podczas którego, nieznani napastnicy podłożyli bombę w szkole. Zmusiło to wszystkich do ewakuacji budynku, na parking przed obiektem. Tam doszło do porwania VIPa, i w kanonadzie ostrzału maszynowego i wybuchach granatów odłamkowych, grupa antyterrorystyczna podjęła próbę odbicia zakładnika, co oczywiście się powiodło. Do atrakcji należały również pojazdy, które służą uczestnikom podczas rozgrywek.

Jesteśmy zadowoleni, że młodzież wykorzystuje swój potencjał w celu uczestnictwa w wydarzeniach społecznych, ich organizowania i charytatywnego podejścia do sprawy (Grupa Sars w pełni pokryła koszty inscenizacji).

W Hali Sportowej w Chorzelach odbyło się podsumowanie całej akcji, w trakcie którego wystąpili m.in.:

Jednostka Wojskowa 5699 w Przasnyszu Zespół Medycznych Policealnych Szkół w Przasnyszu, Nadleśnictwo Przasnysz, Szkoła Koreańskiej Sztuki Walki w Przasnyszu, Grupa Sars Przasnysz w Przasnyszu, Teatr Tańca z Ogniem z Makowa Mazowieckiego, Auto Moto Klub Rzemieślnik w Przasnyszu, Zespoły Klubu JW 5699 w Przasnyszu .W inicjatywę zaangażowało się wiele stowarzyszeń m.in. Stowarzyszenie Nasze Bezpieczeństwo, Stowarzyszenie Forum Samorządowe XXI, Stowarzyszenie Młodzi W Regionie , Aeroklub Północnego Mazowsza. Swojego wsparcia udzieliły również osoby prywatne: Cukiernia Kaczorek z Przasnysza, HOTEL&RESTAURACJA IMPERIUM i wiele innych. Patronat honorowy objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Pani Beata Szczepankowska, Starosta Przasnyski Pan Zenon Szczepankowski. Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik, Wojewoda Mazowiecki Pan Jacek Kozłowski.’


 

img_3962 img_3945 img img_3947_x2506


Bartosz Baraniecki


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments