Samorządowcy mówią „NIE” dla województwa radomskiego.

Mówię: „NIE dla Ciechanowa w województwie radomskim!” – takie oświadczenie zaprezentował dziś prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński. Z hasłem „NIE dla Przasnysza w województwie radomskim” sfotografował się z kolei burmistrz Łukasz Chrostowski.

 

– Pomysł zmiany stolicy województwa mazowieckiego z Warszawy na Radom jest nieracjonalny. Wprowadzi chaos administracyjny dla samorządów, jak również mieszkańców naszego miasta. Przasnysz nie jest w żadnym stopniu historycznie związany z Radomiem, który znajduje się ponad 200 km od nas. Nie widzę sensu, nie widzę logiki w tego typu działaniach, a najgorsze w zapowiedziach Rządu jest to, że nie odbyły się nawet żadne konsultacje w tej sprawie z samorządami województwa mazowieckiego. Ilość apeli o zachowanie integralności województwa jasno wskazuje, że samorządy i mieszkańcy nie chcą tych zmian. Forsowane są na siłę, byle szybciej – byle się udało. Nie na tym polega zasada sprawowania woli społeczeństwa – czyli jedno z głównym założeń demokracji – powiedział naszemu portalowi burmistrz Łukasz Chrostowski.

– Oni chcą rozbioru Mazowsza i stolicy nowego województwa w Radomiu. Bez jakichkolwiek merytorycznych argumentów. Wbrew twardym danym, które pokazują, że tak utworzone województwo będzie najbiedniejszym w Polsce. Na potrzeby nowej perspektywy finansowej UE i dystrybucji środków Mazowsze jest już od 1 stycznia 2018 roku podzielone statystycznie i dzięki temu nasza część województwa będzie mogła liczyć na większy poziom finansowania z UE niż Warszawa i okoliczne powiaty. Nie ma tym samym potrzeby podziału administracyjnego – argumentuje z kolei Krzysztof Kosiński, prezydent Ciechanowa.

I dodaje, że jego zdaniem chodzi o dalsze przejmowanie kolejnych instytucji, o obsadzanie partyjnych rodzin na publicznych stołkach i tym samym kontynuowanie rozkradania kraju.

– Nie potrzebujemy kolejnego biurokratycznego tworu, nie potrzebujemy nowych urzędów finansowanych podwójnie z podatków mieszkańców Mazowsza – stwierdza.

 

 

ren


 

guest
33 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
11 dni temu

Chlopaki może i z psl ale dobrze gadają.

Mati
Mati
11 dni temu
odpowiada  Kamil

Burmistrz nie jest z PSL (i dobrze). Podział Mazowsza to kibel!

Bartek
Bartek
11 dni temu
odpowiada  Mati

a niby skąd??? hahaha

QWERTY
QWERTY
11 dni temu

Panie Burmistrzu Przasnysza, proszę zająć się gospodarstwami domowymi, gdzie są piece tzw. śmieciuchy!!!

Gość
Gość
11 dni temu
odpowiada  QWERTY

To nie dyskusja o piecach więc nie trolluj

QWERTY
QWERTY
11 dni temu
odpowiada  Gość

A kiedy bedzie dyskusja o piecach?? Nigdy?? Problem jest realny i nikt z tym nic nie robi!!! Wszystkim taki dym wieczorem odpowiada, ze tak minusujecie??

Tede
Tede
11 dni temu
odpowiada  Gość

Pewnie sam palisz styropianem trolu

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 dni temu

A co ze Starostą 😂? Redakcjo, proszę zapytać.

MWK
MWK
11 dni temu

A Sławomir gdzie jest ?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 dni temu
odpowiada  MWK

A Sławomir nie rządzi.

Bartek
Bartek
11 dni temu

Marek (prawdziwy) sławomir – trole internetowe

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 dni temu
odpowiada  Bartek

Dla ciebie to Pan Marek, Bobku.

Zofia
Zofia
11 dni temu

Odezwał się ten co sprawuje wolę społeczeństwa. Kończ waść!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 dni temu
odpowiada  Zofia

Co ma kończyć?

Dyzio
Dyzio
11 dni temu

Co im dadza te tablice ? Kasę tylko niepotrzebnie wydali.
Sejm już ma gotowe papiery do podzialu, zatem to krzyk włodarzy w próżnię, którego na Wiejskiej z pewnością nie usłyszą.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 dni temu
odpowiada  Dyzio

Co im da nowe województwo? Bardzo dużo fajnych stanowisk do obsadzenia dla rodziny i znajomych.
Mówi się o ograniczaniu kosztów, a taka operacja to dziesiątki nowych, nieźle płatnych etatów.
Będziemy mieszkać w najbiedniejszym województwie. Teraz Struzik jeszcze raz na jakiś czas coś rzuci. Nowy marszałek nie rzuci, bo nie będzie miał z czego.

Wiesiek
Wiesiek
11 dni temu

jak cię czytam to stwierdzamę że spore braki umysłowe masz

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 dni temu
odpowiada  Wiesiek

No to wytłumacz mi proszę, o co chodzi Sasinowi z tym podziałem. No słucham. Jakie będą korzyści?

Waldemar
Waldemar
11 dni temu

Pomysł podzielenie Województwa Mazowieckiego na dwie części jest nie racjonalny i szkodliwy dla wszystkich mieszkańców Mazowsza. Przecież z Przasnysza jest bliżej do Olsztyna i Białegostoku jak do Radomia. Lepiej będzie jak Radom powróci do Województwa Świętokrzyskiego bo jego mieszkańcy Mazowszanami przecież nie są. Taka decyzja zepchnie na zupełny margines Przasnysz i podobne jemu małe miasta bo nowe województwo będzie budowało metropolię w Radomiu. Tak jak się stało z Ostrołęko kiedy została województwem. Dla Przasnysza w tamtych czasach nigdy nie starczało pieniędzy!

Bartek
Bartek
11 dni temu
odpowiada  Waldemar

kiedyś szło na ostrołękę jeszcze innym razem na chorzele i psl

taaaaa
taaaaa
11 dni temu
odpowiada  Bartek

A ile konkretnie poszło na te Chorzele ? Basen zbudowali ze środków unijnych. Brawo im za to. Basen też miał być u nas, jeszcze większy. Ośrodek Sportów Zimowych, tak to się miało nazywać. Cóż ile zabrakło 1 punktu do dofinansowania unijnego ? Co wtedy zdobyło dofinansowanie – kolejka wąskotorowa. W tamtym czasie, to chyba Szczepankowski prosił aby nie składać dodatkowych, konkurencyjnych projektów, bo można zaprzepaścić szansę. Szansa została zaprzepaszczona, Ośrodka Sportów Zimowych nie ma. Jest za to kolejka wąskotorowa. Ile poszło na te Chorzele, panie Bartku, że nie może pan tego tak przeżyć ? Znaczy miasteczko miało się nie rozwijać,… Czytaj więcej »

ORMO
ORMO
6 dni temu
odpowiada  taaaaa

Chorzele to wiocha a nie miasto

taaaaa
taaaaa
11 dni temu
odpowiada  Bartek

Budżet Gminy i Miasta Chorzele na rok 2021 został uchwalony 29 grudnia 2020 r. Uchwała zapadła 12 głosami „za”, przy jednym głosie przeciwnym i 2 głosach wstrzymujących. Zaplanowano niemal 10 mln zł na inwestycje.SKANDAL – kto im dał tak dużo inwestycji za 10 mln !! SKANDAL I BEZPRAWIE. Wszystko idzie do Chorzel i Bieńkowski na to pozwala ?? !

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 dni temu
odpowiada  taaaaa

Skoro to budżet Gminy, to co ma Borsuk do tego 🤔?

taaaaa
taaaaa
10 dni temu

A no właśnie NIC nie ma. W poprzednich latach budżet gminy Chorzele też istniał. Nie tylko Szczepankowski dawał na Chorzele pieniążek powiatowy. Chorzele i gmina jak się budowały, tak wciąż się fajnie budują zasobami nie tylko powiatowymi. Całe lata trwała nagonka polityczna, mająca na celu zniszczenie polityczne niewygodnego Szczepankowskiego, bo Chorzele się w widoczny sposób budowały. kampania przeciwko byłemu staroście, budowana była hasłem – Szczepankowski daje całą kasę na Chorzele. Otóż Chorzele wciąż się budują, a starosta jest wreszcie przasnyski. Niektórzy tylko wciąż trwają i wierzą w te durnoty.

Jola
Jola
11 dni temu

Czy w dzisiejszym państwie społeczeństwo nie ma już nic do powiedzenia prawie wszystkie gminy na sesjach podczas głosowania były przeciw podziałowi województwa I nikt tego nie bierze pod uwagę Ciągle społeczeństwo jest niczym

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 dni temu
odpowiada  Jola

Oczywiście że społeczeństwo ma coś do powiedzenia. Wybraliśmy idiotów do władzy, to mamy teraz. Proste.

Anonimus
Anonimus
11 dni temu

Bez sensu, kto bedzie wazne sprawy urzedowe jezdzil do Radomia, zamiast zrobic glosowanie no w urzedach miasta i wyslac do nich

Normal
Normal
10 dni temu

Też jestem przeciwnikiem powstania tego dziwnego tworu ale niesamowite jest to jak Chrostowski papuguje Kosińskiego. To nawet nie jest śmieszne …..Warto dodać coś od siebie. A przepraszam, zmienił nazwę miasta. A tak z drugiej strony to Kosiński wie, że już za nic kasy nie dostanie z Radomia bo na te z Płocka to może liczyć nawet gdy powie ” Już nie Panie Marszałku, my już mamy” i nie chodzi tu o lustro z ” Misia”

taaaaa
taaaaa
10 dni temu
odpowiada  Normal

Tylko te tablice to zorganizowana akcja dla całego Mazowsza.

kasia
kasia
10 dni temu

Niech Pan zajmie się naszym miastem a nie ciągłym małpowaniem prez. Ciechanowa – wybraliśmy Pana na Burmistrza Przasnysza a nie na króla Mazowsza czy iPolski

taaaaa
taaaaa
10 dni temu

Ja chcę sobie potrolować teraz. eOstrołęka „W ramach budżetu samorządu Mazowsza na 2021 r.  do subregionu ostrołęckiego trafi łącznie blisko 52 mln zł. Z tej puli duże wsparcie inwestycyjne otrzyma ostrołęcki szpital. „Utworzenie Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej oraz doposażenie bloku operacyjnego, Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce – 2,3 mln zł; Poprawa dostępu do usług publicznych służących wczesnemu wykrywaniu i leczeniu chorób nowotworowych w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce – 1,8 mln zł;” O szpitalu w Przasnyszu ciszzzza, cichooooszaaaa. Kolejny rok cichuuutko. Główny temat jest już nudny, więc trolling. Ale czy… Czytaj więcej »

ORMO
ORMO
6 dni temu

Niech samorządowcy ruszą dupy i niech jadą do Warszawy pod dom prezesa i sejm strajkować, wtedy wszyscy usłyszą głos Mazowsza tylko zabrać ze sobą radnych bezradych i nie wykrecajcie się koronowirusem.