Sąd unieważnił karę sanepidu nałożoną na Ciechanów. „Nie dajcie się zastraszyć. Warto walczyć o wolność!”

Pamiętacie jeszcze „Koncertowanie pod blokami” w Ciechanowie?  W czasie ograniczonej możliwości obcowania z kulturą, artyści pojawiali się pod blokami, a mieszkańcy mogli słuchać muzyki z okien i balkonów. Podczas koncertu Kasi Kowalskiej na otwartej przestrzeni zgromadziła się jednak grupa osób, co spowodowało, że do działania przystąpiły służby i posypały się kary. Prezydent Ciechanowa poinformował o rozstrzygnięciach.

 

– Działacze jedynej słusznej partii przy wsparciu jedynej słusznej telewizji od razu rzucili się bezpośrednio do mojego gardła, bo to przecież u tego prezydenta, co pisowcom się nie kłania. Bili się o to, kto złoży więcej donosów, o to kto bardziej się oburzy. Zaangażowano cały aparat państwa: policję, prokuraturę, sądy powszechne i administracyjne, sanepid – pisze Krzysztof Kosiński.

 

Prezydent Ciechanowa  poinformował, czym to się skończyło:

 

  1. Sąd Rejonowy w Ciechanowie odmówił ukarania mnie pięcioma mandatami karnymi, o co wnioskowała policja. Następnie policja nawet nie odwołała się od tego rozstrzygnięcia.
  2. A dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie unieważnił karę 30 tys. zł nałożoną przez sanepid na miasto. Zwrócą nam pieniądze, zapłacą też pełne koszty sądowe.

 

Na tym jeszcze nie koniec, bowiem prezydent zamierza podjąć kroki wobec bezprawnych działań urzędników.

– Będziemy również domagać się odsetek oraz skierujemy pozwy o odszkodowanie i zadośćuczynienie od państwowych urzędników, którzy wydawali niezgodne z prawem decyzje.

Oceniono, że wszystkie działania przeciwko mnie i miastu były bezpodstawne, a przepisy wydawane przez rząd w okresie pandemii mają taką moc prawną jak bazgroły na kartce papieru – ocenił Krzysztof Kosiński.

Ta sytuacja powinna uzmysłowić nam wszystkim, jak ważne w Polsce jest niezależne sądownictwo. Sądy Administracyjne coraz częściej orzekają, że drakońskie obostrzenia wprowadzono wbrew regułom konstytucji, a na podstawie wadliwego prawa nie można nakładać kar. To daje nadzieję restauratorom, właścicielom hoteli i obiektów turystycznych, którzy otwierają swoje firmy mimo rządowych restrykcji.

– Trzymam też kciuki za wszystkich tych przedsiębiorców, którym zakazano działalności, choć mogliby ją prowadzić w bezpiecznych sanitarnych warunkach, a dzięki temu zarabiać na swoje życie i dawać zatrudnienie innym. Nie bójcie się, nie dajcie się zastraszyć, bo zawsze warto walczyć o wolność i prawdę! Zawsze! – podsumowuje prezydent Kosiński.

 

M. Jabłońska


 

guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kefas
Kefas
1 miesiąc temu

Brawo! Otwierajcie co się da bo oni nie skończą dopóki nas nie wykończą! Proszę zauważyć że wszystkie zagraniczne firmy pracują bez przeszkód tylko polskie rodzinne firmy są duszone. Otwórzcie jakąś restaurację w Przasnyszu bo chcę żonę zabrać na kolację 😉

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  Kefas

Drogi Piotrze,
Taką władzę wybrała większość naszego Narodu. Podobnie jak prezydenta marionetkę. Więc teraz trzeba płakać i siedzieć cicho.
Ważne że Szumowski kupił respiratory-widmo. A nasz Starosta uważa go za świętego. Kasa przytulona, a wirus dalej robi swoje.
Szkoda na naszą Przasnyska Kreatura siedzi cicho w sprawie ostatniego wyroku TK. Taki zawsze wygadany, a tym razem cisza…

Last edited 1 miesiąc temu by Marek (prawdziwy)
Kefas
Kefas
1 miesiąc temu

Wybrałem kiedyś restaurację w której było słabe jedzenie mimo że na menu brzmiało smakowicie. Zjadłem bo byłem głodny. W innych restauracjach w okolicy było niestety podobnie mimo że były osoby które zachwalały zarówno tę pierwszą jak i pozostałe. W całym mieście nie było dobrej restauracji a nie mając innej możliwości musiałem jakąś wybrać. Co ciekawe w mieście wiele osób świetnie gotowało ale nie prowadziło działalności gastronomicznej bo nie miało siły przebicia, reklamy w mediach, subwencji czy wreszcie wykazywało niechęć do środowiska, które nie mając realnej konkurencji, nie musiało się starać. Ludzie nie mieli wyboru. Od ponad trzydziestu lat te same… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  Kefas

Ja tam wiem, gdzie dobrze zjeść. I dobrze popić. Musisz po prostu lepiej szukać.

Last edited 1 miesiąc temu by Marek (prawdziwy)
Kolo
Kolo
1 miesiąc temu
odpowiada  Kefas

W całej Europie są zakazy i wszyscy ich przedstrzegają. Tylko u nas jest grupka ludzi co może więcej i sąd („niezależny”)orzeknie tak jak oni sobie życzą. Prezydent Ciechanowa do nich należy i wcale mnie nie dziwi wyrok. Ale powoli to się zmienia.

kasia
kasia
1 miesiąc temu

totalny prymit

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  kasia

Chapaj dzidę.

Kolo
Kolo
1 miesiąc temu

Chapaj dzidę kreaturo

Kolo
Kolo
1 miesiąc temu

Panie Prezydencie Ciechanowa doktryna Naumana działa. Nie ma pan czym się chwalić. Czy w Ciechanowie są ofiary śmiertelne koronowirusa?

ORMO
ORMO
1 miesiąc temu
odpowiada  Kolo

Ale tylko z chorobami współistniejącymi

Sasi
Sasi
1 miesiąc temu

Więc zaśpiewajcie też,
pisowców trzeba ebać,
i curew nic się nie bać,
i w mordę lać.