Są wyniki osób będących w kontakcie z zakażonym zawodnikiem.

Jak zostaliśmy przed chwilą poinformowani, są już wyniki badań osób będących w kontakcie z zawodnikiem MKS z powiatu pułtuskiego, u którego stwierdzono dodatni wynik testu na koronawirusa. W sumie na terenie trzech powiatów: przasnyskiego, makowskiego i ciechanowskiego wykonano 20 testów, z czego 12 dotyczyło mieszkańców powiatu przasnyskiego. Wszystkie wyniki, które są już w dyspozycji Inspekcji, oznaczają, że osoby poddane testom nie uległy zakażeniu i są zdrowe.

 

– Dwa wyniki jeszcze nie nadeszły, ale mamy już potwierdzoną informację, że 18 jest ujemnych, co pozwala wnioskować, że również 2 pozostałe będą negatywne. Uzyskanie negatywnych wyników testów oznacza, że osoby te nie zostały zarażone, po kontakcie z osobą z wynikiem dodatnim — poinformowała Maria Śliwińska z przasnyskiego Sanepidu.

Do sytuacji odniósł się również Zarząd MKS Przasnysz.

„Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego w Przasnyszu oświadcza, iż część I drużyny, czyli drużyny seniorów pozostaje w izolacji domowej według zaleceń Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Przasnyszu. Zarząd MKS Przasnysz jednocześnie informuje, iż wszystkie grupy młodzieżowe bez żadnych przeszkód mogą trenować na obiektach OSiR Przasnysz pod opieką trenerów, którzy pozostają do dyspozycji swoich grup, wyznaczając odpowiednie godziny zajęć. Zarząd jak i cały sztab trenerski traktuje z wielką odpowiedzialnością zdrowie naszych młodych piłkarzy. Planuje i organizuje zajęcia zgodnie z wytycznymi, w pełni bezpieczne pod każdym względem. Również w związku z zaistniałą sytuacją po rozmowach z MZPN mecz z Mławą został przełożony na 19 sierpnia”.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments