Są wieści z przasnyskiego szpitala. Wojewoda zapowiada ustępstwa!

Na skutek wspólnych działań dyrekcji szpitala oraz przasnyskiego starostwa, udało się doprowadzić do zawarcia konsensusu z Wojewodą Mazowieckim. Szpital zapewni 84 łóżka dla pacjentów z COVID-19, zachowując przy tym możliwość realizacji świadczeń medycznych dla mieszkańców. Nie unikniemy ograniczenia ich zakresu, ale dyrekcja zapewnia, że stara się, aby umożliwić jak najszerszy zakres pomocy. Mamy najnowsze wieści.

 

Zarządzeniem Wojewody Mazowieckiego przasnyska lecznica miała zapewnić aż 115 łóżek dla pacjentów z COVID-19, co zagrażałoby funkcjonowaniu jedynej w powiecie placówki, świadczącej pomoc mieszkańcom niezakażonych koronawirusem.

Dyrekcja SP ZZOZ, przy wsparciu organu prowadzącego, zmierzała jednak do tego, aby udało się zachować płynność działalności szpitala w jak największym zakresie. Czyni to z myślą o mieszkańcach powiatu przasnyskiego, jak i pracującego w placówce personelu. Chodzi o to, aby po przejściu fali zakażeń, szpital odnowił swoje działanie w dotychczasowym zakresie, nie uszczuplając udzielanych świadczeń.

Dotychczasowe działania doprowadziły do tego, że uda się zachować ciągłość poradni specjalistycznych, oddziału położniczego oraz pediatrycznego. W tej chwili wiemy, że w sposób niezakłócony działać będzie również Nocna i Świąteczna Pomoc Lekarska. Dyrektor Grzegorz Magnuszewski czyni także starania o ciągłość przeprowadzania zabiegów okulistycznych.

– W tej chwili ważą się losy SOR-u; udało mi skonstruować grafik lekarzy, pracujących na tym kluczowym oddziale. Trwają rozmowy z Krajowym Konsulatem ds. Ratownictwa Medycznego – mówi dyrektor szpitala Grzegorz Magnuszewski, zapewniając, że ma na uwadze potrzeby lecznicze mieszkańców, starając się zapewnić funkcjonowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w niezbędnym, lecz w ograniczonym zakresie.

 

Chodzi o to, aby każdy trafiający na przasnyski SOR, został zaopatrzony i trafił do innego szpitala, świadczącego usługi medyczne w danej dziedzinie.

Dyrektor zadaje również kłam tezie, że szpital nie podniesie się po pandemii. Zapewnia, że wszelkie działania dyrekcji i personelu zmierzają do tego, aby po zażegnaniu krytycznej sytuacji, z którą obecnie styka się system ochrony zdrowia, powrócić do działania w pełnym zakresie, sprzed COVID-19.

Zakończone sukcesem rozmowy z wojewodą, miały na celu wypracowanie takich decyzji, które nie ograniczałyby działania szpitala jedynie do leczenia chorych na Covid-19. Zależało na tym obu stronom. Jak nikt inny zdaję sobie sprawę, że zamknięcie szpitala byłoby dramatem dla znacznej części mieszkańców. Zwolnienie lub oddelegowanie choćby pojedynczego pracownika oznacza jego bezpowrotną utratę, co utrudniłoby lub wręcz uniemożliwiło szpitalowi powrót do normalności. Uczynię wszystko, aby do tego nie dopuścić – deklaruje.

W SP ZZOZ w Przasnyszu nadal brakuje personelu, dlatego dyrekcja ponawia prośbę o pomoc do medyków. Brakuje zwłaszcza anestezjologów oraz lekarzy o specjalności chorób wewnętrznych. Dyrektor swoją prośbę o wsparcie kieruje również do lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

– Zapraszam do współpracy wszystkich medyków. Chodzi zwłaszcza o lekarzy – anestezjologów, lekarzy intensywnej terapii, jak również internistów, także tych zatrudnionych w POZ – apeluje Grzegorz Magnuszewski.

 

M. Jabłońska


 

guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xcx
xcx
19 dni temu

Z komunikatu wynika ,że nie będzie również Oddziału Chirurgicznego.

Gość
Gość
odpowiada  xcx
19 dni temu

To prawda. Starosta w zachwycie pomógł partyjnemu koledze – wojewodzie, oddając mu cały szpital.

Eduardo
Eduardo
19 dni temu

To z pewnością zasługa pana Łukasza po politologii, on nie patrzy na nikogo tylko działa jak piorun.

Edek
Edek
odpowiada  Eduardo
18 dni temu

Cio ty gadasz?

Larens
Larens
odpowiada  Edek
17 dni temu

It was joke

Aga
Aga
odpowiada  Eduardo
16 dni temu

Lecz się chłopie, czemu nie atakujesz Bieńkowskiego, gorliwego wyznawcy nie Boga a PISu?? Łukasz tylko sprząta po tych godnych pożałowania poprzednikach.

Radoslaw
Radoslaw
18 dni temu

Dla nas mieszkańców najważniejsza jest chirurgia rodzić to I tak żadna kobieta z noworodkiem nie pójdzie w tą zarazę Szybki zabieg chirurgiczny bardzo często ratuje ludziom życie

Marcin
Marcin
odpowiada  Radoslaw
18 dni temu

A gdzie niby pójdzie rodzić ta kobieta z noworodkiem? Mają same rodzić bez opieki na chodniku, a może w domu? każdy widzi tylko swój czubek nosa w tym mieście.

Larens
Larens
odpowiada  Radoslaw
17 dni temu

Szybki zabieg chirurgiczny w Przasnyszu? To chyba zdjęcie szwów albo założenie gipsu. Sorry, ale z czymś bardziej ingerującym w ciało pacjenta ja bym nie ryzykował. Oczywiście mówię o chirurgii, bo zabiegi na ginekologii i okulistyce mamy na wysokim poziomie.