Rząd wprowadza stan epidemii. Szkoły zamknięte do Wielkanocy❗❗❗

Wspólnie z Ministrem MSWiA podpisaliśmy rozporządzenie wprowadzające stan epidemii w Polsce. Stan epidemii nakłada nowe obowiązki i prerogatywy, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa – poinformował Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Premier Mateusz Morawiecki dodał, że w związku z tym lekcje w szkołach zostają zawieszone do Wielkanocy.

 

Ogłoszenie epidemii w kraju jest decyzją trudną. Patrząc na kraje Europy Zachodniej, patrząc na ilość osób, która umiera codziennie, te trudne decyzje i odpowiedzialne zachowania wszystkich Polaków są decyzjami ratującymi życie – informował minister.

Szef polskiego rządu dodał, że szkoły zostaną zamknięte do Wielkanocy. Zawieszenie zajęć dotyczy też żłobków, przedszkoli, klubów dziecięcych i uczelni.

Premier ogłosił również, że zostają podwyższone kary za złamanie kwarantanny. Mają one wynosić aż 30 tys. złotych.

 


 

Źródło Ministerstwo Zdrowia
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu

Mimo to ciągle słyszymy, że wybory odbędą się normalnie.
Czy tylko mnie się wydaje, że to chore wszystko jest?

jot
jot
10 miesięcy temu

Niech się odbędą , ciekawe kto będzie chciał pracować w Obwodowych Komisjach Wyborczych, chociaż znajdą się tacy 🙂 Niech pracują.(:

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu
odpowiada  jot

Oni są w stanie zrobić wszystko, żeby te wybory przeprowadzić. Bo doskonale wiedzą, że za chwilę to wszystko pierd****ie. I ludzie będą chcieli wywieźć ich na taczkach. Głupie miny Morawieckiego przestaną robić wrażenie gdy suweren nie będzie miał co włożyć do garnka.
Nie zdziwię się, gdy za chwilę zostaną znacznie podniesione diety dla członków komisji. Zdrowie zdrowiem, ale jak ktoś nie będzie miał za co kupić kawałka mięsa na obiad dla dzieci, to pójdzie i będzie siedział.