RYZYKOWNA JAZDA

Policjanci z Krasnego zatrzymali jeżdżącego bez uprawnień 21 letniego mieszkańca gm. Czernice Borowe. Mężczyzna usiłował oszukać policjantów.

 W środę (19.10.2016r.) policjanci z Posterunku Policji w Krasnem pełniąc służbę na terenie Rostkowa gm. Czernice Borowe  zauważyli opla corsę, którego kierowca na widok jadącego radiowozu zjechał na pobocze i szybko przesiadł się na tylną kanapę pojazdu. Policjanci wylegitymowali mężczyznę którym okazał się  21 letni mieszkaniec  gm. Czernice Borowe,  który nigdy nie posiadał prawa jazdy .Ponadto ustalono, że w ostatnim czasie był trzykrotnie karany mandatami za kierowanie pojazdami bez uprawnień oraz wcześniej  posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z uwagi na dotychczasowe zachowanie 21 latka policjanci odstąpili od postępowania mandatowego i sporządzili wniosek do sądu, który może orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Badanie wykazało, że mężczyzna miał 0.14 promila alkoholu w organizmie.

 Za kierowanie pojazdem bez uprawnień nakładana  jest kara grzywny. Istnieje również możliwość orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów, o czym decyduje sąd. Osoby, które wcześniej w drodze decyzji administracyjnej miały cofnięte uprawnienie do kierowania pojazdem mogą być karane grzywną, ograniczeniem wolności albo pozbawieniem wolności do 2 lat. Oprócz tego sąd może  orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Autor: KPP Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments