Ruszyły szkolenia dla uczestników „Cyfrowego okna…”

Na początku grudnia rozpoczęły się pierwsze szkolenia dla uczestników projektu „Cyfrowe okno na świat – mobilny Internet w gminie Przasnysz”, finansowanego z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka. Do końca tego miesiąca wszystkie osoby zgłoszone do projektu otrzymają zamówiony sprzęt komputerowy i uzyskają podłączenie do sieci www.

Pierwotnie dostawy sprzętu miały zostać zrealizowane wcześniej, jednak ze względu na procedury przetargowe i wymogi Ministerstwa Rozwoju Regionalnego proces wdrażania projektu został nieco przesunięty w czasie. Obecnie, po uwzględnieniu wszystkich procedur ministerialnych, „Cyfrowe okno…” może być już realizowane bez żadnych przeszkód.

Pierwsze zajęcia szkoleniowe odbyły się m.in. w Krępie Nowej oraz Mchowie. Wzięły w nich udział grupy mieszkańców gminy wyselekcjonowanych na podstawie kryteriów projektowych. Ponieważ zaś uczestnicy prezentują różny poziom zaawansowania w obsłudze komputera, przygotowane zadania szkoleniowe będą prowadzić od zajęć najbardziej podstawowych po takie, które będą wymagać już odpowiedniego obycia z technologiami informatycznymi.

Kolejne szkolenia dla mieszkańców będą teraz realizowane cyklicznie, zgodnie z ustaloną wcześniej procedurą przetargową.

„Cyfrowe okno na świat” to projekt przygotowany przez Gminę Przasnysz, finansowany z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka. Jego głównym celem jest zmniejszenie wykluczenia cyfrowego mieszkańców gminy. Uzyskać to będzie można przez wyposażenie 107 gospodarstw domowych w bezpłatne zestawy komputerowe oraz łącze internetowe. Dzięki temu mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z zasobów Internetu, a także wykorzystywać go do edukacji na różnym poziomie. Łączny koszt dofinansowania uzyskany przez Gminę Przasnysz przekroczy 2 mln złotych.Urząd Gminy Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments