Ruszyły przygotowania do modernizacji drogi powiatowej Parciaki – Olszewka – Małowidz.

Dojazd do Jednorożca od strony Parciak, jak też od strony Małowidza będzie niebawem zupełnie  nowy i komfortowy. Po remoncie  ponad 10,5 km odcinka drogi powiatowej Jednorożec – Lipa, która zyskała nową, szerszą nawierzchnię ze ścieżką rowerową, radni powiatowi z gminy Jednorożec Marek Walędziak i Dariusz Wilga doglądają modernizacji kolejnych odcinków na swoim terenie, o które zabiegali wraz ze starostą i zarządem powiatu.

To dopiero początek inwestycji drogowych powiatu, które nabierają tempa. Starostwo i PZD przygotowują właśnie do przekazania wykonawcy następne drogi powiatowe, na które pozyskały pieniądze unijne. W najbliższych dniach rozpocznie się m.in.  gruntowna modernizacja drogi Parciaki – Olszewka – Małowidz. Obecnie doraźnie zniwelowano ubytki, a właściwy remont rozpocznie się na dniach.

– To bardzo potrzebna inwestycja dla mieszkańców Parciak, Olszewki i Małowidza, ale też pozostałych użytkowników tej trasy w naszej gminie. Droga była już dość zniszczona i wraz z panem starostą, zarządem powiatu oraz dyrekcją PZD – udało się pozyskać pieniądze, dzięki którym wyremontujemy cały ten ciąg drogowy – mówią radni powiatowi Marek Walędziak  i Dariusz Wilga, którzy na bieżąco doglądają na swojej gminie  robót na drogach powiatowych,  będąc w stałym kontakcie z wykonawcą oraz mieszkańcami.

W gminie Jednorożec w ramach obecnego przetargu starostwo i PZD zmodernizuje ponadto drogi: Jednorożec – Skierkowizna, Budziska – Budy Prywatne (do drogi Przasnysz – Baranowo), Parciaki – Dynak do granicy powiatu.

Cała ofensywa drogowa powiatu obejmuje ponad 200 km dróg we wszystkich miastach i gminach. Powstają nowe mosty, a prawie 40 odcinków drogowych w ok. 80 miastach, miejscowościach i wsiach zyska nową nawierzchnię. Część z dróg zostanie przebudowana, niektóre przejdą kompleksowy remont, inne zaś zostaną wykonane od nowa. Starostwo i PZD pozyskało na inwestycje drogowe na ten rok ponad 50 mln zł.

Sławomir Czaplicki

Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,

Rynku Pracy, Promocji,

Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Skomentuj artykuł

avatar