Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące ograniczenia czasu sprzedaży alkoholu w Przasnyszu.

Wczoraj zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami burmistrza Waldemara Trochimiuka ruszyły konsultacje społeczne dotyczące ograniczenia czasu sprzedaży oraz liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych na terenie miasta Przasnysz.

Konsultacje są wynikiem podpisania przez Prezydenta RP zmian do ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Na podstawie znowelizowanych przepisów Rada Miejska ma możliwość, w zależności od potrzeb, wprowadzić zakaz sprzedaży napojów alkoholowych w placówkach handlowych między godz. 22.00 a 6.00.

Celem konsultacji jest zebranie propozycji i opinii mieszkańców na temat ewentualnego wprowadzenia ograniczenia sprzedaży alkoholu na terenie miasta Przasnysz. Skierowane są one do wszystkich mieszkańców Przasnysza i obejmują swoim zasięgiem teren miasta Przasnysz.

Konsultacje rozpoczynają się 3 sierpnia i trwają do 20 sierpnia 2018 r.

Szczegółowe informacje na stronie Urzędu Miasta Przasnysz www.przasnysz.um.gov.pl, a także w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Przasnysz.


Źródło Waldemar Trochimiuk
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments