Ruszyła ostatnia transza pomocy suszowej dla rolników.

Dziś rozpoczyna się wypłata ostatniej transzy pomocy suszowej, a jednocześnie obchodzimy Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą. O rozpoczęciu wypłaty środków poinformował dziś po południu minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

 

– Chcę powiadomić szczególnie tych rolników, którzy nie otrzymali z pomocy suszowej za 2019 rok, że ta pomoc właśnie rusza. Podpisałem umowę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Agencja już wydaje decyzję i rozpoczyna wypłatę środków dla poszczególnych gospodarstw, tych które miały duże powierzchnie zgłoszone do strat suszowych, gdzie komisje te straty oszacowały. Od dzisiejszego popołudnia zaczynamy realizację tych wypłat  – powiedział minister  Jan Krzysztof Ardanowski.

Szef resortu rolnictwa przypomniał, że opóźnienie w wypłacie całości należnych rolnikom pieniędzy wynikało z sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Mimo zabezpieczenia środków na pomoc suszową zostały one przekiwane na walkę o ratowanie bezpieczeństwa obywateli.

– Mogę tylko przeprosić rolników za to opóźnienie, ale najważniejsza była realizacja działań związanych z ratowaniem życia i zdrowia Polaków w obliczu pandemii – podkreślił minister.

 

M. Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments