Ruszyła budowa obwodnicy Ciechanowa.

Jak informuje Urząd Miasta w Ciechanowie na teren budowy obwodnicy wjechał już ciężki sprzęt. Przed przystąpieniem do robót ziemnych przeprowadzono prace geodezyjne, wytyczony został przebieg drogi. Roboty wystartowały od strony drogi krajowej nr 60, na wysokości centrum handlowego we Władysławowie. W najbliższych dniach od strony ronda „Solidarności” przy krajowej „pięćdziesiątce” rozpoczną się prace związane z kanalizacją deszczową.

Nowa droga będzie miała ponad 3,3 km długości. Wzdłuż jezdni, po obydwu stronach, powstaną chodniki i ścieżki rowerowe o nawierzchni bitumicznej. Pojawią się zatoki autobusowe z peronami, zjazdy publiczne i indywidualne, kanalizacja deszczowa, rowy przydrożne i kryte oraz wybudowane będzie oświetlenie. Zadanie realizuje firma Strabag. Zgodnie z umową, za niespełna rok inwestycja w budowę obwodnicy wschodniej Ciechanowa powinna zostać zakończona.

Jednym z głównych celów jest wyprowadzenie ruchu samochodów ciężarowych poza granice miasta. Obwodnica pozwoli zmniejszyć natężenie ruchu w ulicach: Płońskiej, Armii Krajowej i Pułtuskiej, co przyczyni się do ograniczenia tzw. niskiej emisji, a co za tym idzie – lepszej jakości powietrza w mieście. Nastąpi także rozbudowa tras rowerowych oraz bezpośrednio skomunikowane zostaną osiedla: „Słoneczne” i „Płońska” z gminą Opinogóra Górna.

Koszt całego przedsięwzięcia to 22 751 648,27 zł. Miasto pozyskało 90% dofinansowanie zewnętrzne (z UE oraz budżetu państwa), w związku z czym z budżetu miasta pokryte zostanie jedynie 10% kosztów.


 

Źródło UM Ciechanów
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments