Rusza rekrutacja do klas przedszkolnych

1 marca ruszają zapisy dzieci do oddziałów i punktów przedszkolnych funkcjonujących na terenie gminy Przasnysz. Zapisy na rok szkolny 2014/2015 potrwają do 20 marca.

Wszyscy mieszkańcy gminy, którzy mają dzieci w wieku przedszkolnym, będą mogli starać się o przyjęcie swoich podopiecznych do wybranego oddziału lub punktu. Do końca lutego dyrektorzy szkół, w których funkcjonują takie oddziały, podadzą szczegółowe kryteria naboru dzieci. Odpowiednie druki i wnioski rodzice będą mogli otrzymać w sekretariacie tej szkoły, która prowadzi wybrany przez nich oddział lub punkt.

Od 1 września 2014 roku we wszystkich oddziałach i punktach przedszkolnych zostaną wprowadzone bezpłatne dodatkowe zajęcia dla najmłodszych. Przedszkolaki będą uczęszczały m.in. na język angielski, zajęcia komputerowe, rytmikę, zajęcia plastyczne oraz grupowe zajęcia logopedyczne. Dlatego też godziny pobytu dzieci zostaną wydłużone do godz. 15 każdego dnia.

Do zapisów kwalifikują się wszystkie dzieci urodzone w drugiej połowie 2008 r. oraz latach 2009-2011 i mieszkające wraz z opiekunami na terenie gminy Przasnysz.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments