ROZPOCZĘTO GAZYFIKACJĘ POWIATU!!!

STAROSTWO: TO HISTORYCZNY CZAS DLA CAŁEGO POWIATU I JEDNA
Z NAJWAŻNIEJSZYCH STRATEGICZNIE INWESTYCJI W REGIONIE !

ROZPOCZĘTO GAZYFIKACJĘ POWIATU

– starosta Zenon Szczepankowski osobiście dogląda postępu robót-

Plany przasnyskiego starostwa i przygotowywana od dłuższego czasu oraz zapowiadana przez starostę przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego strategiczna dla powiatu i wszystkich jego miast i gmin inwestycja gazyfikacji  ruszyła. Poglądowa trasa budowy pierwszych etapów gazociągu na terenie powiatu przasnyskiego na załączonej mapie.

Trwa  układanie gazociągu głównego na trasie Chorzele-Przasnysz. Próby szczelności i odbiór planowany jest w pierwszej połowie 2016 r. Następnie zostanie wykonany gazociąg Przasnysz – Lekowo.

Zlecony został przez Polką Spółkę Gazowniczą projekt rozprowadzenia gazociągów w mieście Przasnysz i w mieście Chorzele. Pozostałe miejscowości powiatu będą projektowane w II etapie.

Na powiatowych strefach gospodarczych w Sierakowie i w Chorzelach zostaną wkrótce pobudowane stacje redukcyjne. Ich zadaniem będzie zmniejszenie ciśnienia gazu, który będzie wprowadzony do miast Przasnysz i Chorzele.

Gaz jest jednym z najważniejszych mediów warunkujących rozwój gospodarczy, o które pytają i których wymagają  obok dróg,  niezbędnych mocy energii, czy dostępu do linii kolejowej potencjalni inwestorzy w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej.

Decydujące znaczenie miała tu konsekwencja starosty przasnyskiego Zenon Szczepankowskiego w realizacji wizji rozwoju gospodarczego powiatu i poprawy jakości życia mieszkańców.

Starosta Zenon Szczepankowski komentuje na bieżąco:

Przedsiębiorczość, na dłuższą metę nie będzie mogła rozwijać się bez gazu, ze względu na wzrastające drastycznie wymagania środowiskowe jak i na wiele procesów technologicznych, dla których gaz ziemny jest niezbędny.

Przasnysz jest jednym z nielicznych miast, gdzie nie ma gazu. Gaz jest naszym mieszkańcom i przedsiębiorcom potrzebny, podobnie jak prąd, czy woda. Mieszkańcy Przasnysza, Chorzel, a następnie wszystkich gmin powiatu bardzo skorzystają na tej inwestycji. W końcu nasi mieszkańcy również będą mogli korzystać z gazu ziemnego (mogli nie znaczy, musieli – będą mieli wybór między alternatywnymi źródłami energii). Dla ogrzewania domów i kuchni to najtańsze i najwygodniejsze źródło.

Gazyfikacja powiatu to jedna z najistotniejszych inwestycji strategicznych na naszym terenie. Trzeba budować zarówno ciepłociągi jak i gazociągi.  Niech te dwie spółki konkurują ze sobą. To będzie korzystne dla mieszkańców Przasnysza, Chorzel i wszystkich gmin powiatu. Hodowanie monopoli jest zdradą interesów mieszkańców. Żadne straty w Polsce nie równają się tym, jakie tworzą, wspierane przez władze publiczne, monopole. Ogromne koszty droższej energii, droższych mieszkań, droższych biletów kolejowych itd., ponoszą obywatele. Zwłaszcza samorządy nie mogą sprzyjać monopolom. Dlatego bardzo się cieszę, że udało nam się doprowadzić do gazyfikacji.


Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments