Robotyczna wycieczka do przasnyskiej biblioteki.

W ostatnim tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach z klas 1-4 pod opieką nauczycielek wybrali się na wycieczkę do Przasnysza. Celem wyprawy było zwiedzanie najbliższej okolicy i miasta, w tym odwiedziny w miejscowej Bibliotece Miejskiej im. Zofii Nałkowskiej.

Najpierw dzieciaki odwiedziły jeszcze kościół farny pw. św. Wojciecha i obejrzały mural poświęcony św. Stanisławowi Kostce. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, gdzie urzędują władze samorządowe naszego powiatu oraz pospacerować po udekorowanym świątecznie Rynku i obejrzeć Muzeum Historyczne w Przasnyszu. Jednak najważniejszym punktem programu naszej wyprawy były odwiedziny w bibliotece.

Przasnyska książnica od niedawna ma nową siedzibę, dlatego uczniowie mogli zapoznać się z zupełnie nowymi rozwiązaniami, rodem z XXI wieku. Wielkie wrażenie wywarł choćby fotel audio z możliwością odsłuchania wybranych audiobooków i zrelaksowania się. Po obejrzeniu całej biblioteki uczniowie mogli zaprzyjaźnić się z robotem Photon – pierwszym na świecie interaktywnym robotem, który rozwija się wraz z dzieckiem. Uczy podstaw programowania, praktycznego wykorzystania tabletów, rozwija logiczne myślenie i kreatywność. A wszystko to w najbardziej przystępnej formie – przez zabawę. Każde dziecko mogło spróbować swoich sił w programowaniu robota, a rywalizacja w grupach wywołała wiele śmiechu i zabawy.

Nie był to koniec atrakcji – kolejnym punktem programu była wizyta w Miejskim Domu Kultury i seans filmowy w Kinie za Rogiem. Uczniowie obejrzeli niezwykłe przygody uroczego misia Paddingtona. Na koniec wszyscy jeszcze spałaszowali pizzę w miejscowej restauracji i chociaż zmęczeni, z radością powrócili do domu.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments