Rezonans magnetyczny w przasnyskim szpitalu. Dyrekcja prosi o pomoc mieszkańców.

Jerzy Sadowski, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu zwraca się z prośbą do mieszkańców powiatu przasnyskiego o wsparcie w zakupie rezonansu magnetycznego.

Rezonans magnetyczny jest jedną z technik diagnostyki obrazowej, które jest szeroko stosowana w medycynie. Umożliwia ona w sposób nieinwazyjny badanie wszystkich wewnętrznych, anatomicznych struktur organizmu, takich jak: kości, tkanek miękkich, mózgu, serca, kanału szkieletowego. Rezonans magnetyczny jest wykorzystywany przy diagnozowaniu różnych chorób ośrodkowego układu nerwowego, w tym stwardnienia rozsianego, nowotworów mózgu, choroby Alzheimera, a także zaburzeń neurologicznych. Służy także do wykrywania guzów w tkankach miękkich, guzów serca, płuc oraz nowotworów narządów rodnych.

– Zwiększające się zapotrzebowanie na tego rodzaju diagnostykę, zarówno dla potrzeb pacjentów szpitalnych, jak i korzystających ze świadczeń ambulatoryjnych, w naszej ocenie uzasadnia wyposażenie szpitala w rezonans magnetyczny. Posiadanie rezonansu magnetycznego w lokalizacji naszego zakładu, w sposób znaczący ułatwiłoby diagnostykę pacjentów, korzystających z usług naszego szpitala – prosi o wsparcie Jerzy Sadowski.

Wspólnie pomóżmy w zakupie tak ważnego dla nas i naszego szpitala sprzętu. Wpłaty – nr konta 87 1020 1592 0000 2802 0306 2056


4
Skomentuj artykuł

avatar
3 Liczba wątków
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętsze tematy
4 Comment authors
SylWaldemarxyzUrszula Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Urszula
Gość
Urszula

To szpital powiatowy. Dlaczego starostwo nie wspomoże takiego zakupu? Czy nie można spróbować sięgnąć po fundusze zewnętrzne?

Waldemar
Gość
Waldemar

Urszula. Przejrzyj sobie ostatnią Sesję Rady Powiatu. Tam masz odpowiedź. Powiat wspiera i sięga po fundusze zewnętrzne.

xyz
Gość
xyz

Jurek Owsiak. Linczujmy go.

Syl
Gość
Syl

Na pewno mieszkańcy będą wspierać zakup bo sprzet jest niezwykle potrzebny. Jednakze przykra sprawa jest z personelem rejestrującym. Dzwoniąc zapisać się na TK naprawde bardzo nie milo jest sie potraktowanym. I nie jestem jedynym tego przykladem. Ważne jest to ze gdy juz sprzet bedzie zeby lekarze dawali chetniej skierowania na takie badania. Bo w ten sposob jedynie mozna zdjagnozowac niektóre choroby szczegolnis układu nerwowego