Rezonans magnetyczny dotarł do przasnyskiego szpitala.

W czwartek, 19 grudnia rezonans magnetyczny dotarł do szpitala im. dra Wojciecha Oczko w Przasnyszu. Powstającą pracownię wizytował Krzysztof Bieńkowski, starosta przasnyski wraz z Urszulą Maćkowską, p.o. dyrektora przasnyskiego szpitala.

– Myślę, że to największy prezent na święta, jaki wszyscy mogliśmy otrzymać w tym roku. Jest to bardzo nowoczesny sprzęt, który bardzo dokładnie bada zmiany chorobowe w ciele pacjenta. Na pewno pomoże lekarzom w lepszej diagnostyce i określeniu metod leczenia wielu chorób – powiedział Krzysztof Bieńkowski, starosta przasnyski.

Dzięki staraniom władz powiatu udało się pozyskać 1,5 mln rządowych dotacji na dofinansowanie zakupu i przystosowanie pomieszczeń szpitala pod funkcjonowanie nowego sprzętu medycznego. Zakończenie prac, których całkowita wartość wyniesie 3,16 mln zł planowane jest na koniec bieżącego roku.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gabi
Gabi
1 rok temu

Mówcie co chcecie, ale starosta daje radę.

Marek
Marek
1 rok temu
odpowiada  Gabi

Chyba za to mu płacimy. Ma siedzieć i patrzeć w sufit?
Zobaczymy teraz, ile ten rezonans będzie używany.

Zenon Martyniuk
Zenon Martyniuk
1 rok temu
odpowiada  Marek

I czy nie będzie za niego trzeba płacić?

Marek
Marek
1 rok temu
odpowiada  Zenon Martyniuk

Zenon, każde badanie RM to kupa kasy. Pewnie NFZ przyzna jakieś śmieszne limity i tyle. A później sprzęt będzie stał, albo badani będą tylko co, co wyłożą kasę na stół.
Przecież kasa musi iść do Jacka Kurskiego. Chorzy mogą poczekać.