Rezonans magnetyczny dotarł do przasnyskiego szpitala.

W czwartek, 19 grudnia rezonans magnetyczny dotarł do szpitala im. dra Wojciecha Oczko w Przasnyszu. Powstającą pracownię wizytował Krzysztof Bieńkowski, starosta przasnyski wraz z Urszulą Maćkowską, p.o. dyrektora przasnyskiego szpitala.

– Myślę, że to największy prezent na święta, jaki wszyscy mogliśmy otrzymać w tym roku. Jest to bardzo nowoczesny sprzęt, który bardzo dokładnie bada zmiany chorobowe w ciele pacjenta. Na pewno pomoże lekarzom w lepszej diagnostyce i określeniu metod leczenia wielu chorób – powiedział Krzysztof Bieńkowski, starosta przasnyski.

Dzięki staraniom władz powiatu udało się pozyskać 1,5 mln rządowych dotacji na dofinansowanie zakupu i przystosowanie pomieszczeń szpitala pod funkcjonowanie nowego sprzętu medycznego. Zakończenie prac, których całkowita wartość wyniesie 3,16 mln zł planowane jest na koniec bieżącego roku.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gabi
Gabi
11 miesięcy temu

Mówcie co chcecie, ale starosta daje radę.

Marek
Marek
odpowiada  Gabi
11 miesięcy temu

Chyba za to mu płacimy. Ma siedzieć i patrzeć w sufit?
Zobaczymy teraz, ile ten rezonans będzie używany.

Zenon Martyniuk
Zenon Martyniuk
odpowiada  Marek
11 miesięcy temu

I czy nie będzie za niego trzeba płacić?

Marek
Marek
odpowiada  Zenon Martyniuk
11 miesięcy temu

Zenon, każde badanie RM to kupa kasy. Pewnie NFZ przyzna jakieś śmieszne limity i tyle. A później sprzęt będzie stał, albo badani będą tylko co, co wyłożą kasę na stół.
Przecież kasa musi iść do Jacka Kurskiego. Chorzy mogą poczekać.