Rewitalizacja rynku i ratusza z lat 2010-12. [Archiwalne zdjęcia]

28 lipca 2010 roku przekazano wykonawcom plac budowy, podczas której dokonano tzw. rewitalizacji rynku w Przasnyszu, na którą złożyła się  rewaloryzacja budynku ratusza etap I oraz przywrócenie ładu przestrzennego na płycie rynku. Miasto Przasnysz pozyskało na ten cel  7,5 mln złotych dofinansowania, zaś całkowita wartość projektu wyniosła 10 041 758,26 zł. Zobaczmy archiwalne zdjęcia robót oraz kalendarium związane z projektem.

 

W dniu 19 marca 2010 r. w Przasnyszu została podpisana umowa pomiędzy Województwem Mazowieckim, a Miastem Przasnysz o dofinansowanie projektu: „Rewitalizacja rynku w Przasnyszu-rewaloryzacja budynku Ratusza etap I oraz przywrócenie ładu przestrzennego na płycie rynku”. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W imieniu beneficjanta Miasta Przasnysz umowa została podpisana przez Burmistrza Przasnysza Pana Waldemara Trochimiuka, przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta Pani Zofii Zatońskiej.

W miesiącach od kwietnia do lipca trwały procedury przetargowe w ramach, których wyłoniono wykonawców do realizacji robót budowlanych na przebudowę ratusza i rynku, urządzenie i pielęgnację zieleni, badań archeologicznych i nadzoru inwestorskiego.

W dniu 04.06.2010 została podpisana umowa z  wykonawcą Pielęgnacja Drzew, Pomników Przyrody s. c. ul. Pogodna 21, 07-100 Węgrów na zadanie pod nazwą „Urządzenie i pielęgnacja terenów zieleni w ramach projektu „Rewitalizacja Rynku w Przasnyszu – rewaloryzacja budynku Ratusza etap I oraz przywrócenie ładu przestrzennego na płycie rynku”.

W dniu 25.06.2010 została podpisana umowa z  wykonawcą Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowo-Usługowe AGAT Sp. z o. o., ul. Domaszowska 106, 25-320 Kielce umowa na zadanie pod nazwą „Przebudowa zabytkowego budynku Ratusza oraz placu rynku z ciągami pieszo-jezdnymi w  ramach projektu „Rewitalizacja rynku w Przasnyszu-rewaloryzacja budynku ratusza etap I oraz przywrócenie ładu przestrzennego na płycie rynku”.

W dniu 21.06.2010 została podpisana umowa z wykonawcą KSAR s.c. Wojciech Słaboń, Anna Stróżowska – Słaboń Wola Kalinowska-Kaliski 21, 32-045 Sułoszowa na zadanie pod nazwą „Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru archeologicznego przy prowadzeniu robót budowlanych w  związku z realizacją zadania inwestycyjnego p.n. „Przebudowa zabytkowego budynku Ratusza oraz placu rynku z ciągami pieszo-jezdnymi w ramach projektu „Rewitalizacja rynku w Przasnyszu – rewaloryzacja budynku Ratusza etap I oraz przywrócenie ładu przestrzennego na płycie rynku”.

W dniu 01.07.2010 została podpisana umowa z  wykonawcą Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Sp. z o. o., ul. 17-go Stycznia 13, 06-400 Ciechanów na zadanie pod nazwą „Pełnienie inwestorskiego nadzoru technicznego podczas wykonywania robót budowlanych związanych z realizacją projektu-„Rewitalizacja Rynku w Przasnyszu – rewaloryzacja budynku Ratusza etap I oraz przywrócenie ładu przestrzennego.

Roboty zakończyły się po ponad dwóch latach. 19.12.2012 r. oddano do użytku wyremontowany ratusz.

 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Vic
Vic
4 miesięcy temu

Tak i zrobili betonową pustynię. Beton, beton i jeszcze trochę betonu!

Mirek
Mirek
4 miesięcy temu

Takie duże, ładne, stare drzewa były. Żal

Seba1401
Seba1401
4 miesięcy temu

W każdym mieście robią te deptaki a to o kant potłuc..z zielenią dużo ładniej było, schronienie przed słońcem a że czasem ptak narobił to naturalne-na ulicy stoi auto i też oznakowane przez wroble czy wrony. Jedna małpa zmałpowała pomysł deptaka i teraz cała Polska ma stare miasta..