Reprezentacja Powiatu Przasnyskiego na Dożynkach Wojewódzkich w Miętnem

Dnia 25 sierpnia b.r. w Miętnem, Powiat Garwolin obchodzono Dożynki Województwa Mazowieckiego. To największa tego typu impreza rolnicza na Mazowszu, która ma na celu pielęgnowanie rodzimych tradycji, ale przede wszystkim jest podziękowaniem składanym przez rolników za tegoroczne plony.

W Święcie Plonów uczestniczyli m. in. przedstawiciele samorządu powiatu przasnyskiego: Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski, Członek Zarządu Powiatu Jarosław Antoni Tybuchowski, pracownicy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu i innych instytucji działających na  terenie powiatu, rolnicy i przedsiębiorcy oraz przedstawiciele mieszkańców z terenu powiatu przasnyskiego ze Starostami Dożynkowymi Katarzyną i Jackiem Bartołd na czele.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą i przemarszem korowodu dożynkowego, podczas którego zaprezentowane zostały wieńce dożynkowe wykonane z tegorocznych plonów przez mazowieckie powiaty, miasta i gminy. Jak co roku imprezie towarzyszyły kiermasze, wystawy, przygotowane m.in. przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Obchodom towarzyszyło wręczenia nagród w konkursach i plebiscytach rolniczych oraz państwowe i branżowe odznaczenia.

Wszystkim, którzy tworzyli reprezentację Powiatu Przasnyskiego serdecznie dziękujemy.

  IMG_0618

IMG_0677


Sławomir Czaplicki

Kierownik

Referatu Rozwoju Gospodarczego,

Promocji i Rynku Pracy

Rzecznik Prasowy


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments