Realizacja odbudowy kolei na odcinku Chorzele – Ostrołęka coraz bardziej realna.

Starosta Krzysztof Bieńkowski w sprawie odbudowy kolei na odcinku Chorzele – Ostrołęka rozmawiał  z prezesem PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Ireneuszem Merchel.

Wcześniej temat kolei przebiegającej przez powiat przasnyski starosta poruszył również na spotkaniu z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem jak i Wiceministrem Infrastruktury Andrzejem Bittel odpowiedzialnym za kolej. Rozmowy te z pewnością już niedługo przyniosą oczekiwane rezultaty.

Linia kolejowa nr 35 łącząca Ostrołękę i Szczytnem przebiegająca przez powiat przasnyski od lat nie może doczekać się remontu. Najpierw 2001 roku została ona wyłączona z eksploatacji, a w 2010 roku przeznaczona do likwidacji na odcinku Ostrołęka–Wielbark. Ostatecznie linia została zachowana, ale wciąż wymaga dużych nakładów finansowych.

Transport kolejowy na tej trasie to przede wszystkim udogodnienie dla zlokalizowanej w Chorzelach Strefy Ekonomicznej, fabryki w IKEA Wielbarku, ale też transport pasażerski do lotniska Olsztyn – Mazury zlokalizowanego w Szymanach oraz w sezonie wakacyjnym do zlokalizowanych wokół Szczytna jezior.


 

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

Skomentuj artykuł

avatar