Pułapki na polu kukurydzy – policja ostrzega.

W ostatnim czasie na terenie powiatu mławskiego odnotowano zdarzenia awarii sieczkarni kukurydzy. Ktoś zaczepia na pędach kukurydzy elementy metalowe, które niszczą drogie maszyny. Policja apeluje o ostrożność.

Na polach powiatu mławskiego coraz częściej dochodzi do awarii sieczkarni kukurydzy. Podobne zdarzenia odnotowano również na terenie powiatu działdowskiego. Element metalowy, np. żelazny pręt, śruba przywiązana do kolby kukurydzy to wkładka mająca na celu zniszczenie sieczkarni polowej. Niestety, takie zjawisko zdarza się od czasu do czasu i jest ewidentnym przykładem przestępczej działalności człowieka.

W środę, 29 sierpnia zostały zgłoszone dwa zdarzenia umyślnego uszkodzenia sprzętu rolniczego. Doszło do nich na polu z uprawą kukurydzy na terenie miejscowości Szreńsk i Kosiny Stare. Sprawca w obu przypadkach, poprzez zamocowanie na rosnącej łodydze kukurydzy elementu metalowego spowodował w trakcie koszenia pola uprawy kukurydzy do uszkodzenia elementów tnących w sieczkarni niszcząc drogą maszynę. Nie ma wątpliwości, że ktoś zrobił to celowo. Żeby sieczkarnia zebrała taki pręt, to musi być on zawieszony nad ziemią. Metal przypadkowo rzucony na pole nie wpadłby w zęby sieczkarni – mówią rolnicy.

Jakikolwiek jest motyw działania sprawcy, efekt tego jest dla właściciela sprzętu przykry i zazwyczaj kosztowny, dobrze jeszcze, jeśli nic nikomu się przy tym nie stanie. Ostre elementy na polu lub drodze umieszczane po to, by uszkodzić koło, metalowe przedmioty umieszczane w zbożu lub kukurydzy, aby zniszczyć drogą maszynę… Zawiść, zazdrość, a może chuligańskie wybryki?

Komenda Powiatowa Policji w Mławie, zatem przestrzega przed tego typu uszkodzeniami sprzętu rolniczego. Apeluje o ostrożność, zwracanie uwagi na podejrzane osoby, pojazdy przy polach oraz niezwłoczne powiadamianie Policji po uzyskaniu informacji mogącej ustalić sprawcę podobnych zdarzeń.


Źródło KPP Mława
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments