Puchar Zarządu i Zakończenie wakacji 2017

W ostatnią niedzielę sierpnia zostały rozegrane spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Zarządu dla seniorów oraz Zakończenie Wakacji dla dzieci i młodzieży.

IMAG1418

Zawody dla dzieci rozpoczęły się zbiórką i zapisami od godziny 8.00. Do zawodów stawiło się 5 osób w kategorii do 10 lat i 5 osób w kategorii 11-18 lat. Zmagania trwały 2 godziny od 9 do 11.00. Na szczęście łowienie udało sie zakończyć przed burzą, ale wręczenie nagród odbywało się z przerwami na burzę i deszcz. W kategorii młodszej zwycięzyła Maja Bączek z wynikiem 745pkt, drugie miejsce zajął Miłosz Duda uzyskując 205pkt., a trzeci był Przemysław Kuciński 180pkt.

Wśród młodzieży najlepsza była Julia Goździewska uzyskując wspaniały wynik 2015pkt., drugie miejsce przypadło Ignacemu Dudzie z wynikiem 210pkt., a trzecie miejsce zajął Kacper Kuciński 70pkt.

Zawody dla seniorów o Puchar Zarządu rozpoczęły się zbiórką o godz. 7.00. Po krótkiej odprawie i rozejściu się na stanowiska zawodnicy rozpoczęli przygotowania. Tym razem zawody zostały rozegrane z drugiej strony zbiornika, w części pomiędzy przyczepą kempingową a pomostem.

IMAG1408

18 zawodników z Ostrołęki, Ciechanowa, Pułtuska i Przasnysza zostało podzielonych na dwa sektory i o godzinie 9.20 przystąpili do nęcenia zanętą ciężką, a o 9.30 rozpoczęli łowienie. W spokojnym przebiegu zawodów przeszkodziły dwie burze, podczas których zawody zostały wstrzymane. Zawodnicy mieli łowić 4 godziny ale z przerwami na burze wyszło prawie 5 godzin zmagań.

IMAG1431

Zmienne warunki atmosferyczne nie zachęcały ryb do współpracy. Łowiono głównie płocie, które tego dnia były bardzo kapryśne. W tych ciężkich warunkach warunkach najlepiej poradził sobie Piotr Stompor z naszego koła, który łowiąc ok. 150 ryb uzyskał wynik 5640. Drugi był Łukasz Wojtowicz z wynikiem 3880pkt tracąc prawie 2 kg do zwycięzcy, a trzecie miejsce przypadło Markowi Choromańskiemu z koła Narew z Ostrołęki z wynikiem 3205pkt.

IMAG1447

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd naszego koła o wartości ok. 1000zł.

Zawody zostały zakończone ciepłym posiłkiem z grilla w przyjacielskiej atmosferze.

Dziękujemy serdecznie za udział w zawodach oraz zapraszamy na kolejne. Już 24 września rozpoczynamy cykla zawodów spinningowych.