Przyłącz się do Świątecznej Zbiórki Żywności!

Już po raz siedemnasty w ramach Świątecznej Zbiorki Żywności mieszkańcy województwa wesprą najuboższych. W 33 stołecznych hipermarketach oraz wybranych sklepach w 39 miejscowościach na Mazowszu będzie można przekazać zakupioną żywność do specjalnie przygotowanych koszy. Najbardziej potrzebne produkty to: cukier, olej, konserwy, dżemy, dania gotowe, słodycze. Zbiórka potrwa od 29 listopada do 1 grudnia.

Lista sklepów biorących udział w Świątecznej Zbiórce Żywności jest dostępna na stronie www.bankizywnosci.pl. Akcję, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia, można również wspomóc przez:

  • Internetową Zbiórkę Żywności,
  • Sms o treści POMAGAM na numer 75365 – do 31 grudnia wspierając działalność Banków Żywności m.in. w transporcie i przechowywaniu żywności (koszt 5,00 zł z VAT).

Zebrana żywność trafi do magazynów Banków Żywności, gdzie zostanie posortowana i zważona. Następnie produkty będą przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych, które systematycznie wspierają najuboższych. Pomoc z Banków Żywności dociera do różnych grup. Są to m.in. osoby samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne, osoby bezdomne, chorzy i bezrobotni, którzy żyją w skrajnym ubóstwie.

Honorowy patronat nad tegoroczną Świąteczną Zbiórką Żywności objęli m.in. Wojewoda Mazowiecki – Jacek Kozłowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, Mazowiecki Kurator Oświaty – Karol Semik, Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz.

Świąteczna Zbiórka Żywności jest akcją ogólnopolską, prowadzoną przez 32 banki żywności zrzeszone w Federacji Polskich Banków Żywności. W stolicy i okolicach zbiórkę prowadzi Bank Żywności SOS w Warszawie. W województwie mazowieckim zbiórkę organizują też Banki Żywności w Radomiu, Siedlcach, Płocku i Ciechanowie.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments