Przetarg na budowę Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu ogłoszony!

W ramach inwestycji  rozbudowany zostanie budynek starostwa, a sąsiadujące z nim oraz  kościołem farnym parkingi i place zyskają nową jakość. To będzie piękny fragment Przasnysza. Skorzystają mieszkańcy i przedsiębiorcy. Koszt inwestycji ok. 8 mln zł. Starostwo pozyskało na ten cel środki unijne w wys. 95 % kosztów inwestycji.

Centrum będzie wspierało pod każdym względem pracę przedsiębiorców, którzy w Przasnyszu i Powiecie już funkcjonują, ale również wzmocni potencjał niezbędny dla obsługi nowych inwestorów, którzy chcą tworzyć swoje firmy w strefie gospodarczej w Sierakowie. Centrum będzie również miejscem otwartym na młodzież, szkolenia, pozyskiwanie wiedzy i pomoc w sprawach związanych z prowadzeniem firm, rozwiązywaniem pojawiających się problemów, doradztwem, czy pozyskiwaniem środków zewnętrznych na rozwój firm prywatnych.

W zakresie przebudowy parkingów w ramach tej inwestycji starostwo zawarło umowę z Miastem Przasnysz i Gminą Przasnysz, w ramach której Miasto współfinansuje zadanie kwotą 120 tys. zł, a Gmina kwotą 13 tyś zł.

Chcemy jak najszybciej wyłonić wykonawcę, aby jak najlepiej wykorzystać letnie miesiące 2018 roku do jak największego zaawansowania robót.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Skomentuj artykuł

avatar