Przedszkolaki z Dobrzankowa otrzymały list od Prezydenta Andrzeja Dudy.

W połowie listopada do Oddziału Przedszkolnego w Dobrzankowie dotarł niecodzienny list, bowiem nadawcą był Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzej Duda.

List zawierał podziękowanie za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała” oraz prezent w postaci polskiej flagi. Była to bardzo miła niespodzianka.

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Dobrzankowie wraz z wychowawczynią Martą Kucharczyk wzięły udział w II edycji (1 marzec – 30 czerwiec 2019) tegoż projektu, którego autorką jest nauczycielka Ludmiła Fabiszewska. Projekt powstał z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości i miał na celu m.in. kształtowanie szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej, rozwijanie u dzieci zainteresowań symbolami narodowymi, poznanie historii, tradycji, przyrody swojego regionu oraz budzenie więzi z najbliższym otoczeniem.

Uczestnicy projektu byli zobligowani do realizacji minimum 3 pozycji z „Listy zadań” w danym miesiącu. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Dobrzankowie brały udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, zorganizowały kącik książki patriotycznej, założyły wiosenny ogródek, odbyły się spotkania czytelnicze z rodzicami, zajęcia tematyczne o charakterze patriotycznym oraz warsztaty plastyczne pt. „Te polskie kwiaty dla mamy i taty”.

Źródło UG Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments