Przed nami 6. edycja Festiwalu Fabryka Światła!

To już tradycja, że Rynek Miejski w Przasnyszu raz do roku zamienia się w festiwalową przestrzeń Fabryki Światła. Zapraszamy wszystkich przasnyszan oraz mieszkańców całego powiatu przasnyskiego 7 września na ratuszowy plac, żeby wspólnie z nami skorzystali z atrakcji przygotowanych przez Mazowiecki Instytut Kultury i Miasto Przasnysz.

Od początku trwania Festiwalu towarzyszy nam postać Józefa Stanisława Ostoji-Kotkowskiego, którego dorobek artystyczny, w głównej mierze skupiający się wokół sztuki laserowej, nieodmiennie inspiruje nas to tworzenia wciąż nowego i coraz bardziej spektakularnego programu. Mając świadomość, że twórczość Ostoji-Kotkowskiego znacznie wyprzedzała czasy, w których tworzył, chcemy podążać za jego myślą i wizją artystyczną. Z tego powodu koncentrujemy nasze działania wokół głównego show – przestrzennego pokazu laserowego. Tego wieczoru posuniemy się o krok dalej, dostarczając widzom nie tylko wrażeń wizualnych, ale również dźwiękowych. Wszystko za sprawą niekonwencjonalnych artystów i ich nieszablonowych instrumentów – harfy laserowej oraz elektronicznych skrzypiec oraz niezwykle doświadczonych specjalistów od tworzenia mappingów i laserowych pokazów w przestrzeni.

W programie Festiwalu znajdą się również spotkania warsztatowe poświęcone budowie oraz działaniu lasera i harfy laserowej, a także kreacji mappingu laserowego krok po kroku w specjalnie do tego przygotowanej scenografii. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji dla rodzin, jak chociażby konkursu wiedzy o Stanisławie Ostoi- Kotkowskim – gry miejskiej czy gry planszowej „Dworskie sprawunki”, a także specjalnych atrakcji dla dzieci, o które zadba Federacja Ruch Organizacji na rzecz Społecznej Aktywności ROSA. Wykwalifikowani animatorzy pomogą dzieciom przenieść się w magiczny świetlny świat, aby poprzez zabawę pobudzić kreatywność najmłodszych i ich wrażliwość na sztukę. Festiwal nie byłby pełen bez prezentacji programów artystycznych lokalnych środowisk twórczych w myśl hasła od przasnyszan dla przasnyszan. W tym roku kolejny raz pod hasłem „Żyj kolorowo” wystartuje kolorowy bieg.

Podczas tegorocznej edycji nie może zabraknąć pełnych wigoru i zaangażowania Wolontariuszy Światła z Przasnysza, którzy jak zawsze będą aktywnie wspierać wszystkie działania na Rynku oraz służyć pomocą i informacją wszystkim gościom Festiwalu.


Źródło Festiwal Fabryka Światła
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments