Przasnyszanka opowiada jak wygląda oszustwo na amerykańskiego żołnierza.

Oszustwo jest stare jak świat. Teraz chętni do nabrania niewinnych ofiar grasują na serwisach społecznościowych. Celem próby wyłudzenia stała się przasnyszanka, która – aby ustrzec inne kobiety – opowiedziała nam o mechanizmach pozwalających omamić ofiarę metodą na amerykańskiego żołnierza.

Bohaterką tej opowieści jest 39-letnia przasnyszanka, nazwijmy ją Agnieszka, ponieważ kobieta chce zachować anonimowość. Agnieszka na jednym z portali społecznościowych otrzymała zaproszenie do grona znajomych od pewnego mężczyzny o obcobrzmiącym nazwisku. Zaraz po wyrażeniu zgody rozpoczęła się korespondencja. Mężczyzna, łamaną polszczyzną, opowiedział Agnieszce, że jest wdowcem z dwójką dzieci, dzieląc się swoją samotnością i chwytającą za serce historią o tragicznie zmarłej żonie.

Agnieszka, na facebookowym profilu nieznajomego, znajduje parę zdjęć przystojniaka z dwiema kilkuletnimi córeczkami oraz informacje o ukończonych wojskowych szkołach. Dowiaduje się także, że jej rozmówca na stałe mieszka w Darby w Pensylwanii.

Metoda na żołnierza misji pokojowej

Mężczyzna poinformował Agnieszkę, że obecnie przebywa na misji pokojowej w Syrii i każdego dnia modli się o to, aby wyjść z niej żywym. Z jego opowieści wynikało, że zamierza zakończyć wojskową karierę, a jego służba w Syrii dobiegnie końca za 3 miesiące. Z intensywnej korespondencji Agnieszka dowiedziała się także, że jego zmarła żona była Polką i stąd jego niewielka znajomość naszego języka.

Mężczyzna opowiadał przasnyszance o tym, jak bardzo czuje się samotny, żyje w niebezpieczeństwie, potrzebuje przyjaźni i marzy o wielkiej miłości. Dzięki kontaktowi z nią pragnie podszkolić znajomość języka polskiego, ponieważ zaraz po zakończeniu misji ma zamiar porzucić znienawidzoną służbę i wraz z córkami przeprowadzić się do naszego kraju, który od zawsze bardzo mu się podobał. Bierze pod uwagę kupno domu w Lublinie, ale właściwie może być to dowolne miejsce w Polsce, ponieważ nasz kraj oferuje amerykańskiemu, zasłużonemu żołnierzowi znakomite warunki do życia.

Sprytna socjotechnika

Zresztą mężczyzna nie był oczarowany wyłącznie Polską, jego zachwyt powodowała też uroda Agnieszki, która ujęła go do tego stopnia, że po niedługim czasie deklarował chęć spędzenia z nią życia. Całe szczęście, że kobieta nie okazała się łatwowierna. Z pomocą wyszukiwarki, dowiedziała się, że internetowe spotkanie z amerykańskim przystojniakiem nie było tylko dziwnym zrządzeniem losu, ale – wszystko na to wskazuje – próbą wyłudzenia, którego ofiarami staje coraz więcej naszych rodaczek.

Absztyfikant Agnieszki starał się realizować bardzo typowy scenariusz oszustwa, w którym internetowi podrywacze, korzystając z manipulacji i socjotechniki, wykorzystują ufność i podatność kobiet na piękne słówka. Która z nas nie chciałaby wierzyć w wielką, wspaniałą miłość; słuchać, że nasz luby zasypia się i budzi, szepcząc nasze imię? Na szczęście Agnieszka nie dała się omamić.

Mogłam być jedną z ofiar

– Ta cała niespodziewana znajomość wydała mi się dziwna. Nietypowe było to, że jakiś facet z drugiego końca świata, który nigdy nie widział mnie na oczy, bardzo mocno się mną interesuje i czyni śmiałe deklaracje. Zdawał się zupełnie nie przejmować faktem, że jestem mężatką, żyjącą w całkiem udanym związku. Zapaliła mi się czerwona lampka, ponieważ uznałam, że cała sytuacja może mieć drugie dno. Z pomocą przyszła mi wyszukiwarka internetowa, która po wpisaniu hasła „oszustwo na amerykańskiego żołnierza”, wypluła tysiące wyników i smutnych historii kobiet, które manipulanci w sobie rozkochali, a potem oszukali, wykorzystując ich uczucie i zaufanie – mówi Agnieszka. Jak dodaje, scenariusze takich historii są do siebie bliźniaczo podobne. Bywa, że kobieta wysyła oszustowi pieniądze, np. na wykupienie z wojska lub pokrycie opłat celnych za rzekomo nadaną do niej paczkę. Przesyłka ma zawierać gotówkę i kosztowności „żołnierza”, który razem ze swoją „ukochaną” planuje zamieszkać w Polsce.

Oszust znika wraz z obietnicami i pieniędzmi

W momencie, kiedy ofiara wysyła pieniądze, paczka okazuje się fikcją, a po oszuście ginie wszelki ślad. – Mnie udało się uniknąć bliższej znajomości i uchronić od oszustwa, ale chcę przestrzec inne kobiety, ponieważ lektura podobnych historii mrozi krew żyłach. To przestępczy proceder, który kwitnie na ogromną skalę, dlatego może się to przydarzyć każdej z nas. Internetowi oszuści wykorzystują najbardziej wymyślne metody psychomanipulacji, kontaktują się z setkami kobiet i czyhają na te, które uda się złapać w sidła. Doczytałam, że oszustwo na amerykańskiego żołnierza, to wariacja na temat popularnego niegdyś nigeryjskiego przekrętu. Zdecydowałam się opowiedzieć o mojej niedługiej przygodzie z nadzieją, że dzięki niej choć jedna przasnyszanka uniknie strat i rozczarowań. Moja znajomość z „amerykańskim żołnierzem” skończyła się tak, że wysłałam mu linki do stron opisujących oszustwa tego typu i zapowiedziałam, że naciągnąć się nie pozwolę. Wtedy mój absztyfikant przestał się odzywać, co oznacza, że wolał swój czas zainwestować w mniej świadomą ofiarę, co dodatkowo potwierdza intencje, jakimi się kierował – dowodzi Agnieszka.

Przed oszustami na portalach społecznościowych ostrzega policja

Policyjne statystyki puchną od tego typu spraw. Oszuści podają się m.in. za amerykańskich żołnierzy, francuskich wdowców lub lekarzy. W ostatnim czasie na Mazowszu coraz to nowe osoby padają ofiarami tego typu przestępstw. Oszuści „łowią” je głównie na portalach randkowych i społecznościowych. Naciągacz podający się np. za amerykańskiego żołnierza, przebywającego na misji, nawiązuje kontakt z kobietą. Po pewnym czasie internetowej znajomości „żołnierz” prosi ją, aby zaopiekowała się jego majątkiem. Informuje, że ma dużo pieniędzy lub różnego rodzaju kosztowności, które na misji nie są bezpieczne. Dlatego prosi kobietę, aby je przechowała. Oczywiście deklaruje zwrot wszelki kosztów, związanych z przesłaniem i przechowaniem majątku. Jak się później okazuje, wysyłka pieniędzy i kosztowności wiąże się z koniecznością pokrycia różnego rodzaju opłat. Po przesłaniu pieniędzy kobieta dowiaduje się o kolejnych kosztach, a obiecana przesyłka nigdy do niej nie dociera.

Sprawcy bardzo rzadko wykrywani

Ustalenia w tego typu sprawach są bardzo trudne i wymagają współpracy z zagranicznymi serwisami internetowymi. Ponadto przestępcy do przelewu wskazują takie firmy, od których nie ma szans na odzyskanie wyłudzonych pieniędzy. Polecamy dmuchać na zimne i mieć na uwadze, że po drugiej stronie łącza internetowego może siedzieć oszust, który ze względu na wirtualny kontakt i anonimowość najczęściej pozostaje bezkarny. Niestety koszt tego typu znajomości należy do jak najbardziej realnych, a cena emocjonalna, którą możemy ponieść, może być nawet znacznie bardziej dotkliwa i bolesna niż strata finansowa.

Próby wyłudzeń w sieci są coraz bardziej powszechne, zapewne ostrze naciągaczy było lub będzie skierowane przeciwko większości aktywnych w internecie przasnyszanek i przasnyszan. Zachęcamy do komentowania.

M. Jabłońska

guest
175 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
Damian
1 rok temu

„Zdawał się zupełnie nie przejmować faktem, że jestem mężatką, żyjącą w całkiem udanym związku.” Jeśli tak to po co w ogóle wchodziła w głębszą konwersację z nim???

Sylwia
Sylwia
odpowiada  Damian
1 rok temu

Jeśli kobieta jest mężatką, to oznacza, że nie ma prawa mieć znajomych, rozmawiać z mężczyznami, poznawać nowych ludzi? Twoim zdaniem kobieta w dniu ślubu powinna złożyć burkę i stać przy garach? Widocznie facet ją zaciekawił, ale romansem nie była zainteresowana. Pewnie dlatego udało jej się zachować rozsądek i uniknąć oszustwa.

Majk
Majk
1 rok temu

No takie są mężatki ?

Marek
Marek
odpowiada  Majk
1 rok temu

Kobiety hahahaha

Avis
Avis
odpowiada  Marek
1 rok temu

Ciekawe ile razy dales sie nabrac… tez jestescie głupio naiwni , wystarczy że dziewczyna spojrzy na was i wydaje wam sie jacy to wy nie jesteście… sorry bylam.mężatka i moj były mąż reagował tak prawie na wszystkie dziewczyny.

Asz
Asz
1 rok temu

Sama doświadczyłam czegoś takiego ale na szczęście nie dałam się naciągnąć, taki sam schemat tylko mi mówił że przyjeżdża na urlop do Polski. Kiedy pytałam dlaczego akurat nasz kraj mówił że jest piękny itd. Rozmowy o życiu i rodzinie. Bardzo chciał żeby wysłać zdjęcie. Po kilku dniach dowiedziałam się kiedy przyjeżdża na urlop i to wtedy padło że potrzebuje kasy na samolot bo nie mają dostępu do konta. Niestety dla niego trafił na malo chętną osobę do wysyłania kasy. Zgłosiłam do GG do zablokowania ale pewnie założy inne konto

Małgorzata
Małgorzata
1 rok temu

Cześć, mam bardzo podobny przypadek. Jaszcze nie zapytał mnie o pieniądze, być może dlatego, że kotesponduje że mną dopiero od kilku dni. Co dalej mam robić?

Klara
Klara
odpowiada  Małgorzata
1 rok temu

Jak tylko zapyta o pieniądze nie pisz już więcej z nim. Ja obecnie pisze z trzecim i czekam aż powie coś na temat pieniędzy to wyślę mu artykuł o nim, czyli o oszuście.

Avis
Avis
odpowiada  Małgorzata
1 rok temu

A moze tobten sam ktorego ja poznalam… gdzie obecnie przebywa… Mozesz napisac jego inicjaly? Pozdrawiam.

krystyna
krystyna
1 rok temu

Właśnie pisze takim;podaje sie za joe brain;jest w Kabulu generałem .same słodkie słowka pisze i nawet udaje zazdrosnego o mój czas z przyjaciólmi.poczekamy zobaczymy.ach ma corke Bele 10 lat i jest wdowcem.

Avis
Avis
1 rok temu

Witam, a co w tedy gdy posiadam dane tej osoby, zdjecia niesmiertelników, nie poznaliśmy się na fb… Jestem osobą bardzo rozważaną, szukajac innych informacji trafilam na tego typu informacje o oszustwach. Teraz juz sama nie wiem co mam robić… mam czas nigdzie mi sięe nie spieszy, wiec cierpliwie poczekam na bieg wydarzeń. Rozmawiamy ze sobą wyłącznie po angielsku… Więc ciężko mi stwierdzić czy faktycznie nie jest tym za kogo sie podaje..

Kati
Kati
odpowiada  Avis
1 rok temu

To mój misyjczyk to pewne ten angielski to jego kula u nogi dobrze ze jest ten transformator bo co by zrobil ?mam nadzieję że długo nie zabaw i z toba ostatnio jest nerwowy więc czas się skraca

Kati
Kati
odpowiada  Kati
1 rok temu

KIEDY JA TEGO OSLA NAUCZE ZASADY ZE MA MI BYC WIERNY?

Aga
Aga
odpowiada  Avis
7 miesięcy temu

Mogę prosić kontakt do Ciebie?

Kata
Kata
1 rok temu

Cześć dziewczyny! Do mnie tez przykleił się taki absztyfikant, nawet udało mu się wysłać zdjęcia w mundurze ? jedno co mnie zdziwiło, to to ze koleś ma takie same nazwisko na mundurze jak ten który pisze ( zwykle zmieniaja dane, ale kto wie czy nie wkleił w photoshopie) wiec podejrzewam ze w grę wchodzi kradzież czyjejś tożsamości. Absztyfikant przedstawił się jako Flores. Żołnierz amerykański o koreańskich korzeniach.. codziennie się mnie pyta czy coś zjadłam. ?? czy dobrze spałam i jak mi minął dzień. Już 100 razy wyznał mi miłość twierdząc, ze nie umie sobie poradzić biedulek z tymi emocjami i… Czytaj więcej »

Marika
Marika
odpowiada  Kata
8 miesięcy temu

Mój nazywa się Dosier Graham, 52 lata. Zaczepił mnie na IG. Jest w Faludzy w Iraku. Jest rozwiedziony i ma córkę Również pytał mnie czy coś jadłam na kolację. Rozmawiamy po angielsku i robi to perfekcyjnie. Widać, że to inteligentny ktoś. Chyba wyczuł, że podejrzewam podstęp, ale zobaczymy jak sytuacja się rozwinie.

Aga
Aga
odpowiada  Kata
7 miesięcy temu

Część, mnie też właśnie takie coś spotkało. Mój żołnierz nazywa się Chris Daniel. Korespondowalam z nim 6 dni, bardzo intensywnie. Podpadaly mi powtarzające się pytania, co jadłam i jak spałam. No i jego amerykański język…znam angielski a on robił za dużo błędów…przesłał zdjęcie w mundurze, zdjęcie corki, którą sam wychowuje, bo żona zmarła mu na raka. Aha i oczywiście nie ma żadnej rodziny bo wychowywał się w domu dziecka…zdemaskowalam go, znalazłam jego zdjęcia na jakiś rosyjskich portalach internetowych…i facet się przyznał przez Skype że oszukuje…i zaproponował, że jak mu coś co tydzień zapłacę, to może mnie nadal urzekać pięknymi słowami…także… Czytaj więcej »

IGA
IGA
odpowiada  Aga
7 miesięcy temu

Hej dziewczyny, mam podobna sytuacje. Miłosc wyznana po tygoniu, ciagłe pytania co jadłam jak spałam itd. Mnóstwo pieknych słow o naszym rzekomym wspólnym przyszłym zyciu. Rozmawiamy po Angielsku. On jest rzekomo amerykaninem, który jest na kontrakcie w PL w warszawie w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego. Teraz chce pozyczyc pieniadze, które sa mu niezbedne na przepustke. Odda jak wyjdzie bo nie ma dostepu do konta.

Aneta
Aneta
odpowiada  IGA
1 miesiąc temu

Mialam podobny przypadek. Gosc podawal sie za Toma Snodgrass, zolniesza, ktory jest na misji w Jemenie. Wysylal mi bardzo duzo zdjec i kilka filmikow. Po ok 1,5 miesiaxach korespondencji poprosil mnie o 2000 dolarow, rzekomo na laptopa i ipada dla swojego syna, ktory jest w Usa. Kiedy mu odmowilam, po ponaf 2 moesiacach znajomosci zapadl sie pod ziemiè. Podejrzewam, ze ukradl komus tozsamosc i chcialabym sie dowiedziec komu

Stasia
Stasia
odpowiada  Aga
7 miesięcy temu

Witaj Aga mamy do czynienia z tą samą osobą ?jaki zbieg okolicznościowy 4 dni temu pognałam delikwenta gdzie pieprz rosnie od razu przestał się odzywać hiii/pozdrawiam. Żołnierz który się że mna skataktowalam nazywa się Hristopher Daniel Sharkey i też posiadam fotkę

Małgorzata
Małgorzata
odpowiada  Stasia
25 dni temu

Mój nazywacie Alfred Edermann, zna ktoś

Wioletta
Wioletta
odpowiada  Kata
1 miesiąc temu

Witam nam teraz identyczny przypadek masz może zdjęcia jego
Mi tez powiedział że jest wdowcem i ma córkę 13 lat pieniędzy nie chce narazie

Joanna
Joanna
odpowiada  Kata
19 dni temu

Jak miał imię?
U mnie tak podobne cała sytuację na FB dodał mnie jako denisky kankanas, a potem poprosił o rozmowę na Whatsapp i potem na hangots podał imię jako Michael willamson.

Gocha
Gocha
odpowiada  Joanna
10 dni temu

Do mnie dzisiaj odezwał się „amerykański żołnierz” 😉 na pokojowej misji w Jemenie 😉 Wdowiec, żona niby zginęła w wypadku samochodowym, został z dwoma małymi synkami, bliźniakami. Napisał mi, że od 18 miesięcy na misji… Na moje pytanie, a co z dziećmi? Napisał, że są w szkole z internatem, w Houston. i wtedy zapaliła mi sie czerwona żaróweczka. Żaden rząd, a tym bardziej prorodzinny amerykański, nie wysłałby na misję do niebezpiecznego miejsca, osoby, która jest jedynym opiekunem nieletnich dzieci. W dodatku misję trwają 6-max 7 miesięcy, a ten idiota pisze, że jest tam półtora roku 😉 Zobaczymy co będzie bredził… Czytaj więcej »

Ania
Ania
1 rok temu

Witam, mam podobną sytuację , napisał do mnie żołnierz amerykański (Paul Hall, na misji w Jemenie – wdowiec), ma 12 letnią córkę Amandę, nawet zdjęcia mi powysyłał, mamił mnie przez 3 tygodnie, do momentu kiedy napisał że powinniśmy spotkać się w realu, zgodziłam się. Postanowił przylecieć do Polski , ale poprosił abym napisał do Dowódcy o jego urlop. Tak też zrobiłam i napisałam, że jako przyszła żona chcemy się spotkać bo planujemy ślub. Otrzymałam odpowiedz , ze owszem jest zgoda, ale muszę zapłacić za jego urlop 2400 USD. Kiedy go o tym poinformowała, to stwierdził, że w Jemenie jest strefa… Czytaj więcej »

Agnieszka
Agnieszka
odpowiada  Ania
10 miesięcy temu

Masz moze jego zdjęcie?

Dorota
Dorota
odpowiada  Agnieszka
10 miesięcy temu

Tak

Joanna
Joanna
odpowiada  Dorota
16 dni temu

Ja też mam

Dorota
Dorota
odpowiada  Ania
10 miesięcy temu

Witam mialam dokładnie taka sama sytuację .Mój żołnierz nazywa się Bennett Hathaway.tez ma 12letnia córkę mieszka w Los Angeles obecnie przebywa na misji pokojowej w Jemenie i jest wdowcem.przez dwa tygodnie wyznawal mi miłość.Wczoraj poprosil mnie o że skanowanie paszportu żeby dostał urlop opłacenie za niego 1000dolarow,ponieważ nie ma dostępu do swojego konta.oddam mi jak się spotkamy w Polsce.Powiedzialam mu że nie mam takich pieniędzy, kazał mi pożyczyć od znajomych i rodziny.,kiedy mu powiedziałam że nie będę pożyczania i skanowania paszportu .Odpowiedź była tak że to ja jestem oszustem i ne chce mu pomóż.

Kasia
Kasia
odpowiada  Dorota
10 miesięcy temu

Witam jak widzę nie jestem tutaj sama , mój nazywa się Krzysztof Filip ,wyjechał do USA jak miał 5 lat, ma córkę 13 lat którą jest w Internecie, jest sam . Przeszukalam cały Internet i nie mogę nic znalesc , na fb jest od września, jak na razie nic nie chcę. Poczekam tylko jak wspomni o kasie.

Magda
Magda
odpowiada  Ania
9 miesięcy temu

Oooo mam podobną sytuację a już się zaczęłam wkrecać, tylko, ze mój ma instagram i na nim normalne zdjęcia i jeszcze nic o kasie nie pisze, szok

Kasia
Kasia
odpowiada  Magda
9 miesięcy temu

Masz jego zdjęcie? Ciekawe czy to ten sam co do mnie pisze ?

Hela
Hela
odpowiada  Kasia
8 miesięcy temu

Macie zdjecie??

Aga
Aga
odpowiada  Kasia
6 miesięcy temu

Część też mam taką sytuację tylko moj jest niby lekarzem w Syrii i by chciał strasznie pszyjechac do Polski tylko muszę generałowi pszelac 500 EUR to wtedy go puści masz jego zdjęcie

Anna
Anna
odpowiada  Aga
4 miesięcy temu

Kasia a jak się podpisuje lub zdjęcie tego lekarza. Bi ze mną teraz pisze

Monika
Monika
odpowiada  Aga
1 miesiąc temu

Witam masz może jego zdjęcie jestem w tej chwili w tej samej sytuacji

Joanna
Joanna
odpowiada  Monika
16 dni temu

Proszę o kontakt asiarog@op.pl. mam podobną sytuację i owszem mam zdjęcia.

Joanna
Joanna
odpowiada  Aga
16 dni temu

Właśnie mam takie podobne sytuacje i mam zdjęcia.

Aga1
Aga1
odpowiada  Joanna
7 dni temu

Ja z takim jednym rozmawiam od kilku dni. Mój jest żołnierzem na misji w Kabulu. Wdowiec, z synem 😀 Jak coś to mam zdjęcia.

Lena
Lena
odpowiada  Magda
7 miesięcy temu

Hej, ja już dawno o tych oszustwach słyszałam. Udało mi się w odpowiednim czasie wyrwać z rąk dwie bliskie mi osoby, w tym samotną ciocie. Do mnie czasem piszą ale dostają bana ? Teraz napisał koło, pilot amerykański na misji ONZ. Słuchajcie gość ma nawet filmiki. Uczą się skubańcy ?

Arleta
Arleta
odpowiada  Ania
7 miesięcy temu

Witam . Scenariusz prawie taki sam jak u mnie . Tylko ja nie chciałam nigdzie pisać bo to dla mnie głupota . Na prawdę trzeba przyznać że dział sprytnie , nawet założył sobie konto na fb i przesył swoje zdjęcia z napisem mojego imienia .

Agnieszka
Agnieszka
odpowiada  Ania
7 miesięcy temu

Ja mam podobną sytuację. Masz zdjęcie?

Juana
Juana
odpowiada  Ania
4 miesięcy temu

Witam dziewczyny. Czytam Wasze historię i dołączam do nich gdyż od 2 tygodni piszę z jednym lekarzem wojskowym chirurgiem ortopedą , który rzekomo przebywa na misji w Syrii, historia bardzo podobna i dałam się trochę wciągnąć, nie ma mowy o pieniądzach póki co, ale chce przejść na emeryturę ma 58 lat przyjeżdża do Polski itp. ..Jedna sprawa mnie dziwi, dwu krotnie widzieliśmy i rozmawialiśmy przez kamerę na WhatsApp pomimo zakazu, czyli to był on faktycznie. Emocjonalnie staram się nie angażować bo wiem że może okazać się oszustem .Znalazłam go nawet na portalu oszuści pod innymi profilami. Wysłałam zdjęcia z nim… Czytaj więcej »

Emi
Emi
odpowiada  Juana
3 miesięcy temu

Hej też teraz piszę z lekarzem, jest podobno w Jordanii i ma 36 lat nazywa się Robert

Ewa
Ewa
odpowiada  Juana
13 dni temu

Możesz przesłać jego zdjęcie

Aneta
Aneta
odpowiada  Ania
1 miesiąc temu

Masz moze jego zdjecie? Bo mialam bardzo podobnà sytuacjè?
Moj nazyw sie Tom Snodgrass i tez byl w Jemenie

Aneta
Aneta
odpowiada  Ania
1 miesiąc temu

Masz może jego zdjecia?
Jak mozna sprawdzic skad są zdjęcia, ktore mi wysylal?

Koko
Koko
1 rok temu

mam podobn a sytuacje. po kilku dniach napisał o wielkiej milosic. jest na misji w Syrii lekarzem. Ma 2 córki sare i Laure 5 i 7 lat które same mieszkaja w Anglii bo mam zgineła w wypadku 5 lat temu a on biedny szuka miłości. o kase jeszcze nie pytał ale jego wyznania i planowanie przyszłosci po godzinie pisania wydawały mi sie podejrzane sta d szukanei info w necie. Ma na imie Jeff

Katarzyna
Katarzyna
odpowiada  Koko
1 rok temu

Do mnie pisze Peter John jest lekarzem z synem żona z córką zginęła w wypadku 5 lat temu. Szuka miłości. Czekam na rozwój wydarzeń

Aga
Aga
odpowiada  Koko
6 miesięcy temu

A masz jego zdiecie

Małgosia
Małgosia
1 rok temu

Ja też spotkałam się z tymi oszusta mój to lekarz w Somalii i chciał żebym mu murlop zapłaciła.i to po 2 tygodniu ale nie zapłacił im żadnych pieniędzy

Jolanta
Jolanta
odpowiada  Małgosia
7 miesięcy temu

Pani Małgosiu, jeśli to możliwe proszę o kontakt. Dokładnie to samo mnie spotkało..lekarz chirurg, wdowiec z jedną córką, który przebywa na kontrakcie w Somalii. Pisze piękne słówka, jaka jestem piękna (choć nigdy mnie nie widział), nie wysłałam mu żadnego zdjęcia (na szczęście). Teraz po paru dniach prosi, bym mu pomogła w uzyskaniu urlopu do Polski…

Kasia
Kasia
1 rok temu

Zgłaszanie to na policje

Monika
Monika
1 rok temu

Witam . Ja tez miałam taką sytuacje . Koleś przedstawił się jako Paul Bliss 38 letni kawaler . Oczywiście żołnierz walczący w Afganistanie na misji .Ze zdjęcia nie powiem przystojny . Pisałam z nim miesiąc, gdzie zapewniał jak on to mnie kocha , ze jestem ta jedyną i chce ze mną założyć rodzine . Zapewniał , ze w grudniu kończy misje i chciałby przylecieć do mnie , lepiej mnie poznać . Przytakiwałem ale w głębi duszy czułam , ze coś się swieci i czekałam na odpowiedni moment . Dokładnie równy miesiąc czyli 13 .10. Napisał mi ze jego misja została… Czytaj więcej »

Nicol
Nicol
odpowiada  Monika
1 rok temu

Ja poznałam lekarza który jest na misji w Syrii. Wdowiec od 5 lat ma syna 11 letniego o imieniu Laryy. Powiedział mi po 3 tygodniach że chce abym została jego żoną ?wysłał mi dwa razy paczkę ze słodyczami i kwiaty. Paczka była nadana z Berlina. Ja pracuję w niemczech i tutaj ją dostałam.

Irena
Irena
odpowiada  Nicol
1 rok temu

Ja zakończyłam dzisiaj znajomość. Przez dwa tygodnie obserwowałam gościa i czekałam kiedy wspomni o paczce z milionami dolarów. No i wczoraj napisał, że dostał od rządu syryjskiego prawie trzy tysiące dolarów. Reszty już nie muszę chyba pisać. No oczywiście wspomniałem mu o tym, że zdjęcia w mundurze to niezły fotomontaż i wysłałam mu swoje w tym samym mundurze z jego rzekomym imieniem i nazwiskiem. Michael Daniel. Napisałam, że jak ma zamiar wysłać mi dorobek swojego życia to niech się nie trudzi bo interpol i tak ma ręce pełne roboty. Nie wiem tylko skąd oni biorą zdjecia tych prawdziwych obywateli USA… Czytaj więcej »

Dorota
Dorota
odpowiada  Nicol
1 rok temu

Nikol. Możesz mi wysłać jego zdjęcia?.. do mnie też ktoś taki pisał. Tylko podawał siè za żołnierza, ale też syn Larry itp.

Joanna
Joanna
odpowiada  Nicol
16 dni temu

Mam takie same sytuację!! To oszust. Taki sam pisał że ma syna 11 letniego imieniem Jackson , wdowiec od 5 lat, miał żonę która zginęła w wypadku samochodowym. Proszę o kontakt asiarog@op.pl.
Pozdrawiam

Jolanta
Jolanta
1 rok temu

Tez jestem obecnie w takiej sytuacji podaje się za lekarza chirurga ortopedę pracującego na misji w Syrii ma 12 letnią córkę piszemy ze sobą 2 miesiące wyznał już mi miłość nazywa swoją narzeczoną i nagle wyskoczył z pytaniem czy zrobię mu przysługę dostał kilka milionów dolarów nagrody i chce się ze mną tym podzielić abym mu przytrzymała te pieniądze na naszą wspólną przyszłość czy ktoś miał podobny przypadek nazywa się Grey Hansen Parker

IGA
IGA
odpowiada  Jolanta
7 miesięcy temu

lekarz ortopeda zaczepił mnie IG takze, dwie córeczki, ex żona, ale ja go od razu zablokowałam.

Juana
Juana
odpowiada  Jolanta
4 miesięcy temu

Ja mam dokładnie taki sam przypadek lekarz chirurg ortopeda pracujący na misji w Syrii ma 12 letnią córkę nazywa się Jarred Feola. O pieniądzach narazie nie ma mowy . Jolanto czy miałaś okazję z nim rozmawiać przez kamerkę . Ja miałam i wyglądał faktycznie jak lekarz w białym kitlu.

dorota
dorota
odpowiada  Juana
29 dni temu

czy masz moze jego zdjecie ten sam pisal do mnie chce zebym zaplacila za jego paczke

Ala
Ala
1 rok temu

Dalej ten proceder trwa jeden mnie na instagrmie zaczepil

Magda
Magda
odpowiada  Ala
1 rok temu

Ma pani zdjęcie tego faceta

Nika
Nika
1 rok temu

Hej. Miała też taki przypadek.Zolnierz na misji w Kabulu, jest samotny i ma córkę w wieku 7 lat Michelle. Podawal sie za John Weeks.

Hedwig
Hedwig
11 miesięcy temu

Hej

Hedwig
Hedwig
11 miesięcy temu

Hej ten artykuł uratował moje finanse bo wcześniej nie miałam pojęcia że takie oszustwo istnieje.

Hedwig
Hedwig
11 miesięcy temu

Hej mój absztyfikant był jako Jon Wes miał 59 lat wdowiec ,córka 18 lat ,był w Syrii na misji.Opisywał dokładnie jaką rolę tam pełni.W ogóle to był dzieckiem adoptowanym przez polską macochę która go nauczyła po polsku i pisał łamaną polszczyzną. Szukał w Polsce kobiety która by była taka dobra jak macocha .Przysłał dwa zdjęcia na jednym z nich stoi w mundurze na tle czołgu.Trzeba przyznać że ładnie się prezentował. W każdym liście bardzo za mną tęsknił i pytał jaki był mój dzień.Modli się aby mógł opuścić bazę i mnie też prosił o modlitwę. Obiecał że wkrótce się spotkamy i… Czytaj więcej »

Bozena
Bozena
10 miesięcy temu

Ja mam taka sytuacje, poznalam w polowie grudnia mezczyzne o polsko brzmiacym imieniu i nazwisku ale jest Amerykaninem w Texas sie wychowal, przedstawil sie , ze jest lekarzem chirurgiem na misji ONZ w Jordanii i wlasnie pisze w tej chwili do mnie list jak mam napisac podanie o urlop dla niego do ONZ, mam jego zdjecie, i czy to jest oszustwo, ?

Bozena
Bozena
10 miesięcy temu

Własnie wczoraj zakończyłam znajomośc z takim gosciem , z którym pisałam 2 tyg. przedstawil sie jako Lechoslaw Sokołowski z Krakowa, ze w Krakowie sie urodził ale jako 4 latek wyjechal do Texas , Dallas i teraz nazywa sie Thomas Wilfred, jest od 6 lat wdowcem i ma syna Williama, ktory uczy sie w szkole z internatem i jest lekarzem chirurgiem ortopeda na misji w obozie w Jordanii, zostało mu juz tylko 6 miesiecy do opuszczenia obozu , ale juz teraz znalazł sposob jak przyjechac do Polski . Wczoraj próbowal wymusic na mnie abym wyslala do ONZ w jego imieniu list… Czytaj więcej »

Katarzyna
Katarzyna
odpowiada  Bozena
8 miesięcy temu

Mam podobną sytuację. Mogę prosić zdjęcia. Przedstawił mi się jako Patryc Thomas

Bozena
Bozena
10 miesięcy temu

Oszust , ktory przedstawia sie jako Lechosław Sokołowki z Krakowa 60 lat i jako Lechoslaw ze Szczecina 60 lat, te same zdjecia w profilu, jest 2 razy na GG , email-lechoslawwilfred09@gmail.com, w listach e-mail, twierdzil ze jest urodzonym w Polsce Krakowie i w wieku 4 lat matka wywiozla go do Ameryki Texas Dallas i dala mu imiona Thomas Wilfred i jest lekarzem na misji w Jordani, chirurg ortopeda, jest wdowcem ma 12 letniego syna Williama i po przejsciu na emeryture z ONZ przyjedzie mieszkac do Polski , do zakonczenia misji zostalo mu juz tylko 6 miesiecy , bo 2,5 roku… Czytaj więcej »

Grażyna
Grażyna
10 miesięcy temu

Kobitki ostrzegam,że na Instagramie jest mężczyzna Greg Miller.To oszust.Tak go zrobiłam na szaro ,że mnie zablokował.Chciał wyłudzić 1500euro.Na koniec życzył mi śmierci.pozdrawiam

Ona
Ona
10 miesięcy temu

No to uważajcie też na Marrion Steel na instagramie ?

Baś
Baś
10 miesięcy temu

no niestety gościu o imieniu Thomas Wilfred, Greg Miller…..,a teraz Chris Gavin dalej grasuje ( to jedna i ta sama osoba ) . Od tygodnia piszę z nim na Instagram-ie, a od 3 dni na WathsApp. Dzięki za ten artykuł. Kasy nie mam to nie oskubałby mnie z tego bo pożyczek się brzydzę…….ale emocjonalnie to byłoby kiepsko. Skubany przystojny jest……

Anna
Anna
odpowiada  Baś
7 miesięcy temu

Witam a ma pani jego zdjęcia

Joanna
Joanna
9 miesięcy temu

Moje doświadczenie jest podobne chociaż jednak się różni a składa się tak jakby z dwóch etapów takowej znajomości .Etap 1 było to ponad pół roku temu.Identyczne bla bla bla o miłości,wdowiec,ma syna co studiuje ,inżynier lotnictwa na misji w Afganistanie .Nazywał się Stave Greca.Juz od początku zapaliła mi się czerwona lampka..że niby jak to możliwe ..skąd taka miłość.Po ok 3 lub 4 tyg.przeszedł do rzeczy .Przesyłka dla mnie ..tzn.jego pieniądze ,które dostał na misji itd.mam odebrać.Oczywiscie wcześniej poczytałam w Internecie o takich przypadkach ,żeby się upewnić..odmówiłam.Nawymyslałam mu od oszustów .Nastała cisza kilkumiesięczna do tej pory .1,5 miesiąca temu odezwał się… Czytaj więcej »

Dorota
Dorota
9 miesięcy temu

Eric Noah następny oszust na Instagramie

Kamila
Kamila
odpowiada  Dorota
9 miesięcy temu

cześć Dorota czy ten „Twój” jest lekarzem w Syrii …

Dorota
Dorota
odpowiada  Kamila
9 miesięcy temu

Hej jest w syrii na śmiertelnej misji

Dorota
Dorota
odpowiada  Dorota
9 miesięcy temu

Kamila wyślij adres e-mail to się spiszemy

Dorota
Dorota
odpowiada  Kamila
9 miesięcy temu

Kamila masz jego zdjęcie?

Dorota
Dorota
odpowiada  Kamila
9 miesięcy temu

Kamila napisz do mnie na mail wymienimy się informacjami barbara.matula1@wp.pl

Dorota
Dorota
odpowiada  Kamila
9 miesięcy temu

Kamila napisz do mnie na mail ewelinciaad@interia.pl

NAIWNA
NAIWNA
odpowiada  Dorota
7 miesięcy temu

Hej i mnie ostatnio zaczepił lekarz oczywisci Amerykanin który stacjonuje w ramach ONZ w Syrii ma niby 41 lat córeczkę 8 letnia też wdowiec żona zmarła na raka póki co cisza o kasie bo to początek przedstawił się jako David Richard najlepsze jest to że raz pisze ze ma córkę a w późniejszych wiadomościach gledzi cos o synu

Joanna
Joanna
odpowiada  Dorota
16 dni temu

Proszę o kontakt asiarog@op.pl. mam podobną sytuację

Goja
Goja
8 miesięcy temu

Hej. Dziewczyny A czy do którejś z was pisał może Patrick Williams? Zaczepił mnie na instagramie później zaczęliśmy pisać na WhatsApp. Przysyłam mi zdjęcia a nawet sam zadz. I rozmawialiśmy. Zero tematu o kasie. A kiedyś ponad 2 lata temu też mnie jeden na instagramie zaczepiał ale to ja go załatwiłam po kilku tygodniach wysłałam mu artykuł i szybko gościu się ulotnił. Jestem ciekawa czy któraś miała może kontakt z tym patrykiem.

Dorota
Dorota
odpowiada  Goja
8 miesięcy temu

Goja oni tak często zmieniają imiona i nazwiska ze ciężko powiedzieć

Kate
Kate
odpowiada  Dorota
8 miesięcy temu

Dziewczyny a znany wam andersonlouis chirurg na misji w Jemenie ?

Aga
Aga
8 miesięcy temu

Do mnie tez od tygodnia pisze Robert John lat 40 amerykański żołnierz obecnie na misji w Omanie. Ma 15 letniego syna. Bez problemu wysyła mi fotki i nawet filmiki jak trenuje na siłowni. Jest z Kalifroni. Miał żonę Polkę, ale zgineła w wypadku samochodowym. Najpierw pisał łamaną polszczyzną, a teraz przeszlismy na angielski i muszę przyznać, że ma go na dosyć wysokim poziomie. Już chce przylecieć na wakacje ale oczywiście muszę napisać do jego generała o zgodę i zapłacić za to kasę, która i odda. A zaczęło się od gift card żeby zaktualizować WhatsApp, za 100 USD, ale się nie… Czytaj więcej »

Monika
Monika
odpowiada  Aga
6 miesięcy temu

Hej czy mogłabyś mi pokazać te zdjęcie? do mnie od 2 dni pisze nijaki pedroIthomas oczywiście jest żołnierzem na misji pokojowej.Ta sama chistoria co twoja?

Art
Art
8 miesięcy temu

Moja była żona właśnie dzisiaj wzięła pożyczkę w banku i wysłała takiemu zołniezowi.
Aż mnie bżuch boli od śmiechu że się tak zakochała i dała nabrać. A taka była zawsze racjonalna.

Mariola
Mariola
8 miesięcy temu

2 tygodnie temu zaczepił mnie na Facebooku Walker Jason Derrick żołnierz na misji pokojowej w Afganistanie oddział w Kabulu. Szukał kogoś do pogadania przez moment uwierzyłam ale na 3 dzień już był zakochany i planował że mną życie . Nie jestem naiwna więc go wysmialam. On jednak wysyłał mi wiersze o miłości i cytaty z biblii no anioł tylko się zakochać. Nie szukam męża więc dla mnie to była zabawa ale wczoraj mi się oświadczył no i oczywiście prosił o przysługę numer z paczką. Oczywiście nazwałam to kłamcą i oszustem i zamilkł, koniec miłości. Wczoraj dowiedziałam się że są takie… Czytaj więcej »

Mimi
Mimi
8 miesięcy temu

Jestem przerażona ;-( Civian Anthony ktoś coś?

ewa
ewa
odpowiada  Mimi
7 miesięcy temu

ja mialam 3 w jednym czasie Najwieksza milosc przezylam z pierwszym i to sie juz nie powtorzy Moim zdaniem dlatego korespondowalismy ze swoimi fotami za posrednictwem oszustow a stad tak twierdze ze otrzymalam od zainteresowanego mezczyzny fotke jak obecnie wyglada i nie byl juz tak mlody a ja o te fotke nie prosilam Widocznie go zenili w Polsce biorac od niego pieniadze dla kobiety ktora zaakceptowal W tym wypadku na mnie wpacal a oni kasowali Wiec ci p[ierwsi oszusci czy tez ten pierwszy oszust byl najb uzdolniony nawet wyslal mi paczke na wspolna przyszlosc poprzez konsula i tenze mial wypasiony… Czytaj więcej »

Agnieszka
Agnieszka
7 miesięcy temu

Tak,ja też poznałam przystojnego lekarza z Ameryki. Ma misje w Jemenie. Oczywiście wdowiec z córką. Za 3 miesiące emerytura i chce zakładać biznes w Polsce. Trzy dni pisaliśmy,pisał wyznania miłości,ale jak napisałam,że w Internecie nic nie ma na jego temat,zero zdjęć,opisu itp,to dal mi spokój i chyba szuka dalej,bo dostępny ciągle na Instagramie.

Agnieszka
Agnieszka
odpowiada  Agnieszka
2 miesięcy temu

Jak się nazywa ten jegomość. Do mnie trafił Gregory Bailey z Atlanty na misji w Kabulu, wdowiec od czterech lat, 14 letnia córka. Co jak co ale jak na 60 latka(nasi panowie takie nie wyglądają a szkoda) ciacho takie, po trzech dniach zakochane ze prawie umiera jak nie będę z nim pisać. Gdzie jest taki portal oszuści gdzie można na nim sprawdzić takie osoby? Ale te kilka dni były czadowe 😃😃

Aga
Aga
7 miesięcy temu

Dziewczyny, oni mają tak podobne scenariusze, że każdy z nich jest oszustem!!! Uważajcie proszę, bo kasa kasa ale serce boli!

Aga
Aga
7 miesięcy temu

Mój nazywał się Chris Daniel. Misja pokojowa w Kabul. Zona mu zmarła, jedno dziecko w internacie. Bardzo boi się o swoje życie, chce wrócić do domu i założyć nową rodzinę. podpadal mi jego amerykański, robił za dużo błędów. I cały czas się pytał, co jadłam i jak spałam. Zdjęcie w mundurze przysłał i nawet zdjęcie corki. Rozmawiałam z nim przez Skype, dość intensywnie ale zaczęłam szukać po internecie zdjęć itd…są programy do sprawdzenia zdjęć ..jego zdjęcia znalazłam na portalach internetowych z Rosji, zdjęcie jego córki też. Zdemaskowalam go i facet się przyznał, że tak żyje i zarabia…jeszcze mi zaproponował, że… Czytaj więcej »

Agnieszka
Agnieszka
odpowiada  Aga
7 miesięcy temu

A masz jego zdjęcie?

Aga
Aga
odpowiada  Agnieszka
7 miesięcy temu

Część Agnieszka, a do Ciebie też pisze Chris Daniel?

Agnieszka
Agnieszka
odpowiada  Aga
7 miesięcy temu

Hej. Nie,Ale historia identyczna. W podobnym czasie. Może zmienia swoje dane,a to ta sama osoba

Bela
Bela
odpowiada  Agnieszka
7 miesięcy temu

Hej. Do mnie właśnie tez pisze żołnierz który jest na misji w Syrii. Prosił abym nikomu nie mówiła ze się kontaktuje bo maja zakaz pisania. Miesiąc nie cały temu dopiero założył fb. Teraz piszemy na whatappie. Zobaczymy do czego będzie zmierzał. Rozwodnik lat 34 ma dziecko 9 letnie

Iza
Iza
odpowiada  Aga
7 miesięcy temu

A czy rozmawiałaś z Nim przez kamerkę? Bo że Mną się nawet połączył…. Wysyła zdjęcia z córkami non stop i z misji.. Po 2 dniach tak mnie kocha że nie pytaj a nazywa się Edwin Bliss Phillips… Z instagrama….

Agnieszka
Agnieszka
odpowiada  Iza
7 miesięcy temu

Jedna i ta sama historia. Tylko nazwiska i państwa misji inne. Ronald vanwickle,do mnie pisał ktoś taki,ale zaczęłam pytać o szczegóły z jego życia,pracy,to się wkurzył i dał mi spokój. Widocznie nie był przygotowany na serię pytań haha

Bela
Bela
odpowiada  Agnieszka
7 miesięcy temu

Właśnie ja tez zaczęłam pytac na czym to polega. Jak jest plan dnia. Czy może wysłać pozdrowienia z misji mówiąc moje imię. Film przyszedł ale nie aktualny. A o pracy opowiada tak nie chetnie i ogólnikowo.

Bela
Bela
odpowiada  Bela
7 miesięcy temu

Macie dziewczyny jakieś zdjęcia?

Bela
Bela
odpowiada  Iza
7 miesięcy temu

Nie rozmawiam przez kamerę. Poprosiłam o wysłanie zdjec dziecka. Moi ze jest samotnym ojcem. I dziecko nie mieszka z matka bo nke zasługuje na dziecko. Z racji tego ze to misja to boi się wysłać zdjęcia.

Agnieszka
Agnieszka
odpowiada  Bela
7 miesięcy temu

Dokładnie. Mi wysłał,ale nie jestem pewna,czy to jego,bo w necie krążą od kilku lat

Bela
Bela
odpowiada  Aga
7 miesięcy temu

Dziewczyny mój okazał się oszustem. Nie wytrzymałam już dłużej słuchać tych kłamst. Wyzwał mnie i życzył mi niech Bóg cię spali. Napisane w języku nigeryjskim. Nazywa się yepes atwood. Przestrzegam wszystkie kobitki.

Agnieszka
Agnieszka
odpowiada  Bela
7 miesięcy temu

Powiedziałaś mu prosto z mostu,że wiesz?

Ona
Ona
odpowiada  Bela
6 miesięcy temu

mi też w pewnym momencie napisał „shut the fuck up” a potem zadzwonił przepraszać 😀

Anna
Anna
7 miesięcy temu

Dziewczyny mam teraz podobny przypadek, od 3 dni pisze do mnie żołnierz David Brons, na misji w Afganistanie, żona tragicznie zmarła i dwoje dzieci syn i córka, nawet oprócz zdjęć dostałam filmiki z dziećmi i nim.Juz 2 dnia wyznał miłość, więc ciekawa jestem o co chodzi. Kiedyś padlam ofiara takiego oszustwa dlatego jestem teraz ostrożna I na początku mu o tym napisałam ale nie odpuścił i pisze dalej, nagrał filmik że nie wszyscy są źli itp….

Agnieszka
Agnieszka
odpowiada  Anna
7 miesięcy temu

Każdy tak mówi. Mój też niby mówił,że ktoś fałszuje jego zdjęcia itp. Poszukałam w necie i znalazłam zdjęcia,które mi wysłał,ale ukradł zdjęcia komuś innemu. Także mam dowód,że się podszywa

Beata
Beata
7 miesięcy temu

Cześć dziewczyny. Od kilku dni piszę z Leslie Doe. Jest żołnierzem z Holandii na misji w Jemenie. Właśnie zareczyl się że mną on-line 🙂 Teraz mam napisać list do UN żeby wysłali to wcześniej do mnie do Polski. Napisał mi ten list… śmiech na sali. Jak wstawić zdjęcie tego przystojniaka? Uważajcie i nie dajcie wciskać sobie ciemnoty. Pozdrawiam Beata z Wrocławia

Aga
Aga
7 miesięcy temu

Witam tak czytam i się śmieję bo też mam taką sytuację tylko że mój biedak jest po rozwodzie, dostawałam email od Armii USA, nawet od FBI a na koniec miałam zapłacić za jego urlop ??? tylko że na głupią nie trafił??

Monika
Monika
7 miesięcy temu

Mój Welliams Stevens. Mieszka w Houston. Przebywa od dwóch lat w Jemenie. Rozwodnik 22-letnia córka na studiach. Brak dostępu do telefonu, rozmawia na whatts up, na fb nie chciał. Do konta też niby dostępu nie ma. Przystojniak lat 46.

Monika
Monika
7 miesięcy temu

Jak pewnie wiele kobiet i mnie wielokrotnie zaczepiał na facebooku ktoś ze świata. Niczemu to nie służy, więc zawsze odrzucałam te znajomości. Kolejną jednak przyjęłam z ciekawości co on może chcieć. Nic nie chciał tylko przyjaźni jakoś mnie to nie zainteresowało i przerwałam znajomość. Ale teraz pomyślałam, że ciągnięcie konwersacji będzie świetnym sposobem na podszkolenie angielskiego. No i trafił mi się super facet. Oczywiście według wzorca, który zapodałyście. Rozpoczęłam znajomość z nim. Żołnierz z Ameryki na misji w Jemenie. Oczywiście niczego od tej znajomości nie oczekuje tylko przyjaźni. Dziwne. Zaczęłam w pewnym momencie zbyt dużo pytać po co mu ta… Czytaj więcej »

Beata
Beata
7 miesięcy temu

Jak można wstawić zdjęcia tych „amerykańskich żołnierzy” tutaj ,zeby sie przekonać czy to te same osoby?

Beata
Beata
7 miesięcy temu

Do mnie pisze Steve Mick Robertson z Pensylwanii, obecnie na misji w Iraku, ma 41 lat i 6 letnia córkę, która jest na stałe z matka. Nalegałam na rozmowę na kamerce to mówił, ze maja zakaz. I pisze na whats upie. Wyznaje miłość, mówi, ze sie zakochał i traktuje to bardzo poważnie. Tez pyta co jadłam, jak spałam i jak mi mija dzien? Przesyła zdjęcia w mundurze , bardzo przystojny, , są tez zdjęcia prywatne np z samochodu. Jak można sprawdzić czy te zdjęcia są jego czy nie jego? Jakieś stronki do sprawdzenia?

Aga
Aga
odpowiada  Beata
6 miesięcy temu

Tak jest stronka
Tonery.com.
Wklejasz zdjęcia i znajdujesz.
Ja swojego znalazłam pod 20 stoma innymi nazwiskami ?

Margo
Margo
7 miesięcy temu

Cześć wszystkim. Też mnie to spotkało. Poznaliśmy na portalu randkowym. Potem kontakt przez Watsap. Ma na imię Ryan pracuj na Pentagon nadzoruje wojsko. Mieszanka w Majami na dwie córki 3 i 6 lat, żona zmarła przy porodzie. Po tygodniu wyznał miłość i zaczął przyznawać moje dzieci za swoje. Potem był wysłany na tydzień do pracy w Syrii i było przedwuzone na następny termin. W tym czasie zachorowała córka ( aktualne podejrzenie coronowirusa) i trzeba było wpłacić pieniądze. I nikt oprócz mnie nie mógł pomóc. Miał zdjęcie z córkami i wideo jak spędza z nimi czas i bawi. Uważajcie dziewczyny. Nie… Czytaj więcej »

Ona
Ona
6 miesięcy temu

Dziewczyny mam to samo 🙂 zaczepił mnie na portalu randkowym. Nazywa się Trevor Cantrel. Oczywiście, sierota, rodziców stracił jak miał 10 lat, a mama z rodziny zastępczej zmarła na raka 2 lata temu (co ciekawe zainteresował się tak bardzo Polską, bo jego mama stąd pochodziła hahaha). Mieszka w Phoenix. Piszemy na Whtasapp od tygodnia, a on dziś rano wyskakuje z tekstem, że musi jechać na misje do Syrii i chciałby przysłać do mnie paczkę ze swoimi rzeczami na przechowanie i natychmiast potrzebuje moje dane, bo jutro nada paczkę kurierem 🙂 co ciekawe kiedy się uparłam, że to oszustwo i nic… Czytaj więcej »

Monika
Monika
odpowiada  Ona
6 miesięcy temu

Chce im się. Dla kasy wszystko. Kiedy odmówisz będzie się boczył, ale za chwilę wymyśli coś innego. Nawet nie są oryginalni.

Paula
Paula
6 miesięcy temu

Witam ! Ja też mam swojego „amerykańskiego lekarza”. Chcę to definitywnie zakończyć, ale się boję najbardziej szantażu. Czy są tutaj dziewczyny, którym udalo sie zakonczyc „znajomość” ? Jakies porady? Nie wiem czy poprostu przestać odpisywac czy napisać ze wiem o oszustwie, czy gddzieś to zglosic ? Co zrobić ? POMOCY

Agnieszka
Agnieszka
odpowiada  Paula
6 miesięcy temu

Ja napisałam prosto z mostu,że wiem,że jest inną osobą,niż się podaje. Wyzwał mnie i nastała cisza

Monika
Monika
odpowiada  Agnieszka
6 miesięcy temu

Właśnie wczoraj wieczorem napisał do mnie pseudo lekarz stacjonujacy w Syrii. Czekam na następną wiadomość od Niego aby Mu napisać co o tym myślę.

Bella
Bella
odpowiada  Monika
6 miesięcy temu

Możesz trochę poczekać na wiadomość, oni przeważnie nie mają czasu. Ja nieraz czekałam 2 tygodnie.

Margo
Margo
odpowiada  Paula
6 miesięcy temu

Ja napisałam ze nie wiem z kim rozmawiam i że mi to znudziło się. I zgłosiłam numer do zablokowania nie czekając co odpisze.

Baśka
Baśka
odpowiada  Paula
6 miesięcy temu

Pisał do mnie Donald Wilson 3 tyg. Wyznał mi miłość, oświadczył się. Po 2 tyg chciał aby przesłać mu 3000 dolarów dla córki. Bo on jest w Afganistan Kabul a jego córka w Kalifornii. Wdowiec żona zginęła 2 lata temu w wypadku. Przysłał mi zdjęcia swoje i córki. Gdy powiedziałam że nie mam pieniędzy, nie zranił się za parę dni chciał wysłać mi paczkę kurierem z osobistymi żeczami. Gdy się nie zgodziła powiedział ‚”pieprzyć cię”. Na Facebooku podaje się za William Marsh, a na insta Donald Wilson . Uważajcie na niego.

Jadwiga
Jadwiga
odpowiada  Paula
5 miesięcy temu

Hej mój tez jest amerykańskim lekarzem .Z pochodzenia Polak miała 10 lat jak wyjechał do ameryki.Obecnie jest Syrii i pomaga chorym. ma na imię Norbert i ma 14 letniego syna

Aga
Aga
6 miesięcy temu

Witam dziewczyny.ech….mnie od kilku lat zapraszają jakieś typy na FB ale zawsze blokowalam .a że teraz mam dużo wolnego czasu przyjęłam zaproszenie żołnierza na misji w iranie.oczywiscie dwójka dzieci żona zginęła w wypadku.etc… Bawię się świetnie.wciagam go w swoją grę…on bidulek myśli że zaraz mnie okreci a ja się świetnie bawie…. Zobaczymy jak sytuacja się rozkręci .ale tak on kocha mnie bardzo i bardzo chce taka żonę jak ja.no cóż jednym widocznie wystarczy zdjęcie i kilka wiadomości żeby zakochać się na amen. Poczekam jeszcze trochę bo ten mi pisze że za 2 miesięce ma emeryturę więc pewnie jeszcze mam czas… Czytaj więcej »

Aneta
Aneta
6 miesięcy temu

Hej ze mną piszę bilii Donald może ktoś coś wie na jego temat jest żołnierzem w Syrii ma syna 6 lat

Bella
Bella
6 miesięcy temu

Hej wszystkim. Mam taką samą sytuację i powiem wam tak. Ja swojego lekarza z Syrii, neurochirurg. Podeszłam go z innej strony i wysłałam niby jego zdjecie z córką. Pytałam się czy to jego córka , to potwierdził. Napisał jak ma na imię itd. Ciagnelam tą grę długo, aż w końcu przestał pisać. Uważajcie na siebie dziewczyny.

Monika
Monika
6 miesięcy temu

Witam ponownie. Mój żołnierz po tygodniu znajomości zaproponował przysłanie mi paczki z pieniędzmi. Wiadomo, że to będzie już wołanie pieniędzy. Ale w związku z tym, że nie chciałam jeszcze kończyć tej znajomości jakoś się wyłgałam. Po kolejnym tygodniu znów wspaniała wiadomość: jest możliwość urlopu. Muszę tylko napisać podanie: ja, jako narzeczona. Przysłał mi wzór tego podania: ani daty ani tytułów. Napisałam, a co mi tam. Przyszła odpowiedź, że mam podać jakieś jego numery. I kolejna odpowiedź urlop przyznany, do zapłaty 1200 euro i ciekawostka: na konto na Majorce. Przedłużałam moment dokonania przelewu jak długo się dało. Najpierw że jeszcze nie… Czytaj więcej »

Agnieszka
Agnieszka
odpowiada  Monika
4 miesięcy temu

Hmm…konto na Majorce i wykupienie biedaka na urlop z misji żołnierskiej. Brzmi bardzo znajomo. Wczoraj miałam propozycję wykonania takiego przelewu na 1750 USD, a to zapewne dopiero początek. Odmówiłam stanowczo, to napisał, że mogę przelać mniejszą kwotę, bo czasem w wojsku robią wyjątki i może wykupię go na ten urlop. Niecały tydzień trwała ta „internetowa znajomość”, też biedny 45 lat, 6 lat temu stacił żonę i ma córkę 14 lat gdzieś w internacie w USA. A on rzekomo jest chirurgiem na misji pokojowej w Egipcie i za 3 miesiace konczy misje, kupuje dom i się żeni. Pewnie nie jedną kobietę… Czytaj więcej »

Piotr
Piotr
6 miesięcy temu

Dzień dobry, właśnie jestem na czacie z kobietą, która próbuje mnie „przekręcić” na 550 funtów. Lekarz, wdowa, straciła męża i dziecko, 37 lat, atrakcyjna brunetka z Nowego Yorku na misji w Jemenie. Zakochana, po pięciu godzinach znajomości po same uszy (niezły mam urok, prawda?). Oczywiście przysyła zdjęcia: w wodzie, na wakacjach, w lekarskim fartuchu i… ani jednego z Jemenu. No tak, szpion* może podejrzeć! Jesteśmy już nawet po wirtualnym seksie. Ona, taka samotna, kupi mi nowe auto, sobie dom (ma na ten cel 800 000 $). Tylko jednego jej brak: dostępu do konta (wiadomo, strefa wojny) i mam ją wyciągnąć… Czytaj więcej »

Rafał
Rafał
odpowiada  Piotr
6 miesięcy temu

Daj mi jej nr.

Rafał
Rafał
odpowiada  Piotr
6 miesięcy temu

Daj mi jej nr. Pooiszę sobie

Bozena
Bozena
odpowiada  Piotr
25 dni temu

Hej dziewczyny mam podobna sytuacje do mnie pisze żołnierz o imieniu Kelvin Bryant mówi ze jest z Kanady na misji pokojowej i ze żona zmarła mu 3 lata temu i ma 13 letnia córkę ze do końca misji pozostało mu 3 miesiące chce przyjechać do mnie do Polski i założyć biznes nawet pytał się mnie w co u nas warto zainwestować służy w Jemenie słyszeliście może o takim jeżeli tak to napiszcie mi proszę

Ulka
Ulka
6 miesięcy temu

Cześć. Właśnie dziś odkryłam, że facet z którym piszę jest oszustem. Niestety, durna ja dałam się nabrać i straciłam 2000euro. Trudno. Trochę boli ale cóż… To było dla jego córki…. Z którą też pisałam… Ale od początku. Napisał do mnie w styczniu wdowiec z córką.. Na ig a potem przeszliśmy na WhatsApp. Nie jest żołnierzem tylko inżynieremi że pracuje na platformie na oceanie…. Na początku fajne teksty pisał. Oczywiście się zakochał… Chce ze mną życie spędzić… Wysłałam i moje zdjęcie do niego… Trochę poflirtowaliśmy… Było miło.. On pisał o miłości i ja wkręciłam się do tej zabawy… I chociaż coś… Czytaj więcej »

Avelina
Avelina
odpowiada  Ulka
12 dni temu

Dziewczyny a pisał do, którejś taki gość. Samuel Navagbar jet lekarzem na misji w Syrii.