Przasnyszanin Tadeusz Myśliński z medalem „ZA ZASŁUGI DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ” !

26 maja 2018 r. w Klubie Garnizonowym w Łomży odbyło się wręczenie medali „ZA ZASŁUGI DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ” w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (1918-2018). Jednym z nagrodzonych był przasnyszanin Tadeusz Myśliński.

Tadeusz Myśliński – Urodzony w Przasnyszu w 1947 roku. Ukończył Państwowe Studium Kultury i Oświaty w Warszawie o specjalności fotografia-film. Artysta fotograf, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenie Twórców. Stosuje w twórczości techniki interpretacyjne bromu czarno-białe oraz techniki chromianowe – guma. Uczestniczy w warsztatach, pokazach, plenerach w charakterze dydaktyka i metodyka fotografii.

Posiada odznakę nadaną przez Ministra Kultury Rzeczypospolitej Polskiej „Zasłużony Działacz Kultury” oraz wyróżniony przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Medalem – „Zasłużony dla fotografii polskiej”. W 2006 otrzymał Medal Stanisława Ostoja-Kotkowskiego w kategorii „Twórca Uznany”. W 2007 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski przyznał Tadeuszowi Myślińskiemu Nagrodę Specjalną za zasługi dla kultury polskiej.


red.

Źródło fotoklubrp

Skomentuj artykuł

avatar