Przasnyszanin był ścigany listem gończym, bo nie stawił się do odsiadki. Wszystko zaczęło się od niepłaconych alimentów.

5 listopada 2018 roku do Sądu Rejonowego w Przasnyszu wpłynęła informacja Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu o zatrzymaniu mężczyzny poszukiwanego na podstawie listu gończego z 17 września 2018 roku celem odbycia zastępczej kary 30 dni pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych.

Jak poinformował nas Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Ostrołęce Marcin Korajczyk ujętym mężczyzną był przasnyszanin – Pan Rafał W. został skazany przez Sąd Rejonowy Przasnyszu 25 maja 2016 roku za czyn z art. 209 § 2 k.k. na karę pięciu miesięcy ograniczenia wolności polegającą na wykonywaniu nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cel społeczne w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym. Czyn ten polegał na uporczywym uchylaniu się od wykonywania w okresie od 4 czerwca 2015 roku do 4 lutego 2016 roku ciążącego na nim obowiązku opieki nad swoimi dziećmi przez niełożenie na ich utrzymanie i narażenie ich na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych. – mówi sędzia Marcin Korajczyk.

Z uwagi na fakt, iż skazany uchylał się od wykonania kary ograniczenia wolności, Sąd Rejonowy w Przasnyszu 22 lutego 2018 roku zamienił niewykonaną karę ograniczenia wolności w pozostałym do wykonania wymiarze 60 dni na karę pozbawienia wolności w wymiarze 30 dni i zarządził jej wykonanie.

W związku z tym, iż skazany nie stawił się dobrowolnie do odbycia kary pozbawienia wolności i ukrywał się, postanowieniem z 19 lipca 2018 roku Sąd Rejonowy w Przasnyszu zarządził poszukiwanie skazanego listem gończym. 2 listopada br. mężczyzna został ujęty przez przasnyskich policjantów na ul. Świerkowej i trafił do placówki penitencjarnej.


Małgorzata Jabłońska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments