Przasnyszanie na Mistrzostwach Szczytna w wyciskaniu sztangi leżąc

27.06.2015 zostały rozegrane Mistrzostwa Szczytna w wyciskaniu sztangi leżąc juniorów do lat 18, seniorów do lat 21 i weteranów.

Ludowy Klub Sportowy ,,Grom” w Przasnyszu reprezentowało dwóch zawodników. Zawody te były rangą ogólnopolską. Na starcie stanęło ponad 80 zawodników z takich miast jak Gdańsk, Toruń, Olsztyn, Bydgoszcz, Suwałki, Wrocław, Kartuzy, Nowy Dwór Mazowiecki, Wyszków, Bartoszyce, Giżycko, Brwinów i Przasnysz. Wśród juniorów do lat 21 w kat. Open, Jakub Cichuta zawodnik Ludowego Klubu Sportowego ,,Grom” w Przasnyszu zwyciężył zdobywając złoty medal z wyciskiem 140 kg przy wadze 70kg. Chcę wspomnieć, iż Jakub jest mieszkańcem Jednorożca. Sportowiec ten w październikowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Warszawie będzie walczył o złoty medal w kat. wag. 74kg. Myślę, że Jakub nie zawiedzie. Jest bardzo silnym zawodnikiem. Drugim naszym faworytem jest Artur Orzoł. W kat. wag. 83 kg wywalczył 4 miejsce wyciskając 185kg. Uległ pierwszemu zawodnikowi tylko 5kg. Poziom był wyrównany. Orzoł to bardzo silny zawodnik i na Mistrzostwach Polski pokaże klasę. Jestem przekonany, iż tak się stanie. Turniej rozgrywany był nad samym jeziorem na plaży. Startowało w nim wielu medalistów Mistrzostw Świata i Europy. Zawodnik z Kartuz wycisnął w wadze +120kg aż 260kg. Turniej był rozegrany bez specjalistycznego sprzętu. Start uważam za udany. Trener – Cezary Pykała.
Podziękowania dla dyrektora OSiR w Przasnyszu Krzysztofa Szczepańskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Przasnyskiego Pana Marka Walędziaka i podziękowania dla działu promocji miasta Przasnysz.