Przasnysz. Wręczenie broni żołnierzom służby przygotowawczej.

18 stycznia w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu odbyło się uroczyste wręczenie broni żołnierzom I turnusu Służby Przygotowawczej.

 

Elewi zapoznani zostali również z kadrą dowódczą Ośrodka. Z powodu nieobecności Dowódcy, który przebywa na zgrupowaniu poligonowym słowa do zebranych skierował Szef Sztabu Ośrodka – kmdr por. Arkadiusz Kurdybelski.

– Elewi, dzisiejszy dzień jest bez wątpienia dla was tym szczególnym. Przydzielona w dniu dzisiejszym broń od tej pory towarzyszyła wam będzie każdego kolejnego dnia szkolenia. Jest to wielka wartość i zobowiązanie, wobec Ojczyzny, społeczeństwa i was samych. Podczas kolejnego etapu szkolenia nauczycie się jak należycie o nią dbać i doskonale się posługiwać, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Przed wami kolejne dni intensywnego szkolenia, dlatego zwracam się z apelem: dajcie poznać się z jak najlepszej strony, kierując się w codziennej służbie trzema najważniejszymi dla każdego żołnierza słowami jakimi są: Bóg, Honor i Ojczyzna. Życzę żołnierskiego szczęścia i wytrwałości w chwalebnej służbie naszej Ojczyźnie, tak byście wszyscy niebawem stanęli na tym samym placu wypowiadając dumnie słowa Roty Przysięgi Wojskowej – podsumował uroczystość kmdr por. Arkadiusz Kurdybelski.

 

Szkolenie ochotników w ramach Służby Przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych w 2021 roku będzie realizowane w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w kilku turnusach.

Powołanie do służby odbywa się na podstawie dobrowolnego zgłoszenia się ochotnika, poprzez złożenie stosownego wniosku do Wojskowej Komendy Uzupełnień. Ochotnicy w dniu rozpoczęcia szkolenia stają się żołnierzami czynnej służby wojskowej.

Służbę przygotowawczą mogą pełnić zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy:

  • nie byli karani sądownie i dyscyplinarnie;
  • posiadają obywatelstwo polskie;
  • posiadają odpowiednia zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej;
  • ukończyli co najmniej osiemnaście lat i legitymują się wykształceniem adekwatnym do wymogów określonych w danym korpusie.

 

Źródło 2ORel
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ait
Ait
1 miesiąc temu

Szczyt głupoty, wielkie święto żołnierze dostali broń. W normalnych czasach żołnierze służby zasadniczej dostawali broń bez takich ceregieli.