Przasnysz uruchamia przystanki dla czworonogów!

Dbając o Przasnysz i jego mieszkańców, także tych czworonożnych, burmistrz Przasnysza w najbliższych dniach w sąsiedztwie publicznych instytucji planuje ustawić „Przystanki dla psów”. To kontynuacja ubiegłorocznej akcji udostępniania poidełek dla zwierzaków w przestrzeni miasta, tyle że w nieco bardziej skonkretyzowanej formie, zaczerpniętej od Piotrkowa Trybunalskiego.

 

Na specjalnie przygotowanych stojakach ustawione zostaną miski z wodą. Przystanki zostaną zainstalowane głównie z myślą o psach, ale należy mieć nadzieję, że korzystać będą z nich także koty, ptaki i inne zwierzęta.

Burmistrz uczynił to z myślą o klientach urzędu miasta i innych miejskich instytucji, którzy przychodzą wraz ze swoimi pupilami. Oczywiście przystanki przydadzą się czworonogom nawet podczas normalnego spaceru po mieście, a także zwierzakom osób odwiedzających Przasnysz.

Cztery przystanki dla zwierząt rozmieszczone zostaną:

  • przy Urzędzie Miasta Przasnysz
  • przy Muzeum Historycznym w Przasnyszu (Rynek Miejski)
  • przy Szkole Podstawowej nr 1 w Przasnyszu
  • przy MDK Przasnysz (Park Miejski)

 

– Inicjatorem akcji jest Urząd Miasta Przasnysz. Nie znamy jeszcze kosztów wykonania przystanków, ale z pewnością będzie to kwota bardzo symboliczna. Jestem przekonany, że przystanki dla psów i kotów staną na przasnyskich ulicach w przyszłym tygodniu — poinformował burmistrz Łukasz Chrostowski.

Dodajmy, że przystanki będą funkcjonować w miesiącach letnich, kiedy upały dają się we znaki. Dzięki temu czworonogi unikną szukania wodopoju w kałużach czy w miejskiej fontannie. Jak zapewnia włodarz, woda w poidełkach będzie na bieżąco wymieniana, aby była w pełni bezpieczna dla naszych pupili.

 

M. Jabłońska

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Romek
Romek
6 miesięcy temu

Inicjatywa ze wszech miar pożyteczna (szczególnie w upalne dni), tylko trochę mało. Kolejne tego typu przystanki powinny powstać: na skwerku za cmentarzem; w parku przy osiedlu JW; na osiedlu „Witosa”; przy Galerii Stokrotka; przy rondzie Sadowa/Świerkowa na ul. zawodzie przy Bibliotece Pedagogicznej; na ul. mazowieckiej, przy ZSP. I tak mogę wyliczać kolejne dzielnice Przasnysza. To nie jest coś, co dużo kosztuje, a może naszym zwierzakom (i tym bezdomnym, szczególnie) sprawić radość,wytchnienie, a czasem ich uratować. Pamiętajcie, człowiek jest tak dobry dla innych ludzi jak dobry jest dla zwierzęcia. W tym miejscu chciałbym zmotywować Was i zachęcić do działalności charytatywnej, a… Czytaj więcej »

Ela
Ela
6 miesięcy temu

Bardzo fajna akcja, ale proponuję też zrobić akcję ,, przewijaki dla maluchów”. W tamtym roku w lipcu byłam na spacerze z wnusiem i trzeba było zmienić dziecku pieluchę, a że byłam blisko UM więc weszłam bo myślałam, że to standard w urzędach. Niestety pomyliłam się, męczyłam dziecko i siebie na ławce pod blokiem. A w ogóle są gdzieś przewijaki oprócz przychodni zdrowia?

ate
ate
6 miesięcy temu
odpowiada  Ela

Wolałabym przewinąć dziecko na swoich kolanach,takie publiczne przewijaki nie są higieniczne.

Kandydat
Kandydat
6 miesięcy temu

Jeszcze toi toi dla zwierząt i torebkomaty dla ich właścicieli żeby po nich sprzątali (torebki to może za darmo bo piesek dla lansu za 1,5-2 tyś a gówienka nie ma komu posprzątać)