Przasnysz. Uroczyste wręczenie broni żołnierzom służby przygotowawczej [FOTO]

30 listopada, podczas zbiórki w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu odbyło się  uroczyste wręczenie broni żołnierzom służby przygotowawczej.

 

Czterech wyróżniających się podczas pierwszych dni szkolenia elewów otrzymało broń z rąk Dowódcy – płk dypl. Bogusława Postka.

– Za wami pierwszy tydzień intensywnego szkolenia. Bez wątpienia był to okres wytężonego wysiłku fizycznego i psychicznego. Wszystkie zajęcia realizowane podczas szkolenia mają za zadanie jak najlepiej przygotować was do nie łatwej służby wojskowej. W dniu dzisiejszym w imieniu Rzeczypospolitej wręczyłem wyróżniającym się żołnierzom broń, która od tej pory towarzyszyła wam będzie każdego kolejnego dnia szkolenia. Broń ta jest wielkim zobowiązaniem wobec Ojczyzny i wobec społeczeństwa dlatego powinniście należycie o nią dbać i doskonale się nią posługiwać, zgodnie z przepisami prawa. Niech ta broń służy wam wyłącznie do utrzymania pokoju i zapewnienia bezpieczeństwa naszego państwa. Przed Wami jeszcze kilka tygodni wytężonego szkolenia podstawowego. Poznawajcie tajniki żołnierskiego rzemiosła, tak byście spełnieni przystąpili do złożenia Przysięgi Wojskowej w dniu 19 grudnia. Życzę Wam sukcesów i żołnierskiego szczęścia! – podkreślił Dowódca.

Pozostali żołnierze broń otrzymają z rąk dowódcy kompanii w macierzystym pododdziale.

Zbiórka była również okazją do zapoznania elewów z kierowniczą kadrą Ośrodka.

 

Źródło 2ORel
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments