Przasnysz pięknieje na wiosnę. W planie kwietne łąki!

Dziś urząd miasta ogłosił, że na rynku pojawiły się nowe kwiaty, ale sukcesywnie wokół nas mają pojawiać się kolejne nasadzenia. Planowane jest posadzenie nowych drzew w sąsiedztwie nowego ronda przy szpitalu oraz zorganizowanie tzw. łąk kwietnych, które robią furorę w wielu miastach. To zadanie jest przewidziane na kolejne lata.

 

– Na Rynku Miejskim zagościły czerwone pelargonie kaskadowe oraz surfinie. Posadzonych zostało osiemset sześćdziesiąt dwie sztuki kwiatów w donicach kaskadowych oraz wiszących – poinformował dziś magistrat.

Nieco wcześniej pytaliśmy burmistrza Łukasza Chrostowskiego o plany odnośnie nasadzeń nowych drzew, ponieważ akcja „Zielony Przasnysz” przebiega bardzo opornie. Okazuje się, że jest szansa na nowe drzewa, które mają pojawić się dzięki staraniom działaczy organizacji pozarządowej.

– We wniosku do LGD „Północne Mazowsze” uwzględniono zakup i nasadzenie drzew gatunku klon „Globosum”. Czekamy na wyniki złożonego wniosku odwołującego się od decyzji. Jest zatem szansa, że rondo nieopodal szpitala i jego pobliskie otoczenie wkrótce się zazieleni — informował włodarz. Potwierdziliśmy, że odwołanie przyniosło skutek i w przyszłym roku 29 tysięcy złotych trafi na nowe nasadzenia.

Jak udało nam się dowiedzieć, niezależnie od tych działań burmistrz chciałby w tym roku rozpocząć wieloletnią inicjatywę zmiany części trawników na terenach miejskich w łąki kwiatowe. To jednak pieśń niedalekiej przyszłości. Obecnie trwa sianie trawy w sąsiedztwie nowego boiska na osiedlu Wojskowym.

M. Jabłońska

guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Remix
Remix
7 miesięcy temu

Wolałbym obwodnicę

LILA
LILA
7 miesięcy temu

Bbeton usunąć na rynku i zasiac łąkę

Tomek
Tomek
7 miesięcy temu

Zdemontowanie części betonu i obsadzenie taką łączką było by świetne, do tego kilka drzew i rynek byłby znacznie ładniejszy niż jest teraz.
Ciesze się bo zmierza to w dobrą stronę 🙂

Ja znajoma
Ja znajoma
7 miesięcy temu
odpowiada  Tomek

Jak zwykle nic nie robić dla miasta ,a najważniejsze kwiatki Cała nasza władza

Działkowiec
Działkowiec
7 miesięcy temu

Ta kadencja zapisze się złotymi zgłoskami,, kaczkomaty, budki dla jeżykow, kwietne łąki,,, oby więcej takich inwestycji.

rob
rob
7 miesięcy temu

Bardzo fajnie, miasto musi jakoś przyjemnie wyglądać, aby tylko w czasach suszy ktoś to podlał raz na jakiś czas

Piotr
Piotr
7 miesięcy temu

Kwietne łąki piękna spraw nie trzeba podlewać ciąć a i ptaków przybędzie no i miasto zaoszczędzi super

Edek
Edek
7 miesięcy temu

Najbardziej łyso na ul. Piłsudskiego po wykarczowaniu wszystkich drzew i w dodatku uwidoczniło się tzw. badziewie. Tam w pierwszej kolejności nowe nasadzenia.

Zenek
Zenek
7 miesięcy temu
odpowiada  Edek

Zgadzam się ul. Piłsudskiego wygląda fatalnie po wycięciu drzew.

Edek
Edek
7 miesięcy temu

Obwodnica podobno ma przebiegać przez centrum miasta. Nikt na świecie nie wpadłby na tak wspaniały pomysł.

lala
lala
7 miesięcy temu

Przydały by się drzewka na ul. Jaśminowej i wrzosowej bukszpanowej i Leszczynowej, Morelowej. Było by jeszcze piękniej. Proszę Panie Burmistrzu o Nas pamiętać . My też chcemy wkopać drzewka

Zenek
Zenek
7 miesięcy temu

Najpierw trzeba było wszystko zabetonować zeby teraz stawiać donice.

Teresa
Teresa
7 miesięcy temu
odpowiada  Zenek

Dokładnie tak. Kiedyś na Rynku Miejskim było zielono, kwieciście i pięknie. Dziś tylko beton.