Przasnysz. Mając ponad 4 promile spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.

Do zadziwiającej sytuacji doszło w Przasnyszu na osiedlu wojskowym w środę, 18 lipca 2018r. Kompletnie pijany mężczyzna staranował inne auto i uciekł.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Przasnysz w środę około godz. 16:00 na ul. Al. Wojska Polskiego w Przasnyszu kierujący Volkswagenem mieszkaniec naszego miasta mając ponad 4 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję drogową z innym pojazdem, a następnie oddalił się z miejsca zderzenia. Sprawca został ujęty.

Przypominamy! Kolizja pod wpływem alkoholu może zostać zakwalifikowana zarówno jako przestępstwo, jak i wykroczenie. Kolizja sama w sobie bowiem jest zdarzeniem lekkim, w którym nikt nie ucierpiał, a zniszczenia pojazdów nie są wielkie. Ten czyn podpada pod art. 86 Kodeksu wykroczeń. Jeżeli sprawca jest tylko w stanie po spożyciu alkoholu, to nastąpi kumulacja dwóch wykroczeń. Natomiast w sytuacji, gdy sprawca znalazł się w stanie nietrzeźwości, będzie musiał liczyć się z koniecznością poniesienia odpowiedzialności za wykroczenie oraz przestępstwo.

red.


 

Źródło KPP Przasnysz

Skomentuj artykuł

avatar