Przasnysz. Będzie monitoring na Orlika.

Jak się dowiedzieliśmy, staraniem radnego miejskiego Sławomira Czaplickiego oraz decyzją burmistrza Łukasza Chrostowskiego, we współpracy z prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Waldemarem Wilkowskim, na Osiedlu Orlika w Przasnyszu pojawi się niebawem kilka kamer. Przypomnijmy, że monitoring miejski był jednym z priorytetów nowego burmistrza i radnych.

 

Nowe kamery zostaną zainstalowane prawdopodobnie już w czerwcu i na tym etapie obejmą zasięgiem ulice: Bukową, Sosnową, Brzozową, Klonową, Lipową i Orlika. Na konieczność instalacji kamer także na ulicy Sportowej uwagę zwracała radna Edyta Olak. One też zostaną zainstalowane. Z naszych informacji wynika, że to początek, a w miarę posiadanych środków powstaną kolejne punkty.

 

Dzięki monitoringowi znacząco poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Osiedla Orlika i ich mienia oraz zmniejszy ilość nieprzyjemnych incydentów, takich jak kradzieże, czy rozboje. Kamery będą połączone z Centrum Monitoringu Miejskiego w Urzędzie Miasta. Obecnie trwają przygotowania techniczne.

 

–  Tak, jak wspominałem kilka tygodni temu, można już dziś potwierdzić, że na Osiedlu Orlika pojawią się kamery monitoringu. Cieszę się, że współpraca w tym zakresie z panem burmistrzem Łukaszem Chrostowskim, radnymi, Urzędem Miasta i panem prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Wilkowskim jest bardzo dobra. W sprawie monitoringu, jak i w innych sprawach kilkakrotnie spotykałem się w ostatnich miesiącach zarówno z panem burmistrzem, jak i panem prezesem. Dla burmistrza, radnych, tak jak i dla mnie bezpieczeństwo jest jednym z priorytetów. Pan prezes również poparł inicjatywę. Od razu było pełne zrozumienie potrzeb naszych mieszkańców. Udało nam się ustalić dofinansowanie monitoringu ze Spółdzielni Mieszkaniowej – co potwierdza dobrą współpracę i wspólne dbanie o sprawy Osiedla i bezpieczeństwo mieszkańców. Oby tak dalej. Dziękuję w imieniu mieszkańców panu burmistrzowi, radnym, urzędnikom i panu prezesowi – wspomina Sławomir Czaplicki.

 

w.b.


 

guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja znajoma
Ja znajoma
8 miesięcy temu

Brawo już dawno powinny być,

Konfitura
Konfitura
8 miesięcy temu

Radna niech sobie pod prysznicem założy

Kandydat
Kandydat
8 miesięcy temu
odpowiada  Konfitura

Beeee

kasia
kasia
8 miesięcy temu

Czy ten Pan Czaplicki to super burmistrz ???

Darek
Darek
8 miesięcy temu
odpowiada  kasia

Jeszcze nie 😉

Elżbieta
Elżbieta
8 miesięcy temu

Dziękujemy. O zapomniane kiedyś Osiedle wreszcie się dba.

Halina
Halina
8 miesięcy temu

Kolejna nasza sprawa załatwiona. To był dobrze oddany głos na radnego.