Przasnysz. 17-latek spowodował stłuczkę. Stracił prawo jazdy tydzień po otrzymaniu uprawnień.

W poniedziałek w godzinach popołudniowych na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Orlika w Przasnyszu doszło do zdarzenia drogowego do którego doprowadził 17 letni kierujący.

 

W Przasnyszu (10.09.br) około godziny 15:45 na skrzyżowaniu ulicy Słowackiego z ulicą Orlika doszło do zdarzenia drogowego. Ustalono, że kierujący samochodem m-ki VW Passat, 17 letni mieszkaniec Przasnysza podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej ulicą Słowackiego w kierunku Mchowa kierującej Oplem Astrą mieszkance Przasnysza, czym doprowadził do zderzenia pojazdów.  Następnie VW Passat uderzył  w stojącego przed skrzyżowaniem Nissana Primera kierowanego przez mieszkańca powiatu makowskiego. Kierującemu VW Passatem 17-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy posiadane przez niego od 03 września br.

Niedoświadczony i bardzo młody kierujący nieprawidłowo ocenił odległości i możliwości, co do zmiany kierunku jazdy oraz nie zachował szczególnych środków ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Zachowanie na drodze młodego kierującego  było rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego z art.86§1 Kodeksu Wykroczeń w zw. z art.22 Prawa o Ruchu Drogowym.


Źródło KPP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments