Przasnyskie starostwo przekazało najbardziej potrzebującym specjalne pakiety wsparcia.

W trudnym czasie epidemii wirusa SARS-CoV-2, Starostwo Powiatowe w Przasnyszu stara się wspierać najbardziej zagrożoną grupę mieszkańców – seniorów. Dzięki udziałowi w programie Ogólnopolska Karta Seniora zwrócono się do Stowarzyszenie MANKO z prośbą o wsparcie seniorów z terenu powiatu przasnyskiego.

 

– Stowarzyszenie od czasu wybuchu epidemii aktywnie włączyło się działania na rzecz seniorów, domów opieki, szpitali na terenie Małopolski. „Manko” zareagowało bardzo pozytywnie na wniosek i zdecydowało się również wesprzeć naszych seniorów. Po otrzymaniu pakietów podjęliśmy decyzję o przeznaczeniu ich dla pensjonariuszy przasnyskich Domów Pomocy Społecznej – informuje starostwo.

W ostatnim czasie Stowarzyszenie przekazało ponad 100 pakietów przygotowanych dla najbardziej potrzebujących. Pakiety zawierały m.in. magazyn Głos Seniora, ulotki i broszury informacyjne, maseczki ochronne od Fundacji i starostwa, książki ufundowane przez mistrza rajdów Sobiesława Zasadę. Ponadto dołączone zostały zestawy specjalistycznych wkładek higienicznych przeznaczonych dla osób obłożenie chorych.

Starosta Krzysztof Bieńkowski zdecydował o przekazaniu pakietów do pensjonariuszy przasnyskich domów opieki społecznej – osób w wieku 60+.

Specjalnie przygotowane zestawy odebrali: Dariusz Chaborski – dyrektor powiatowego DPS w Przasnyszu oraz siostra Waleria Postek – dyrektor DPS Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Przasnyszu. Następnie zostały one rozdysponowane wśród pensjonariuszy z wyrazami troski i życzeniami zdrowia od starosty i Zarządu Powiatu.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu

Głos Seniora, ulotki i broszurki, książka od Zasady oraz maseczka. I do tego wkładka. – chyba na wypadek, gdyby ktoś posikał się ze śmiechu, jak zobaczy zawartość.
Nie róbcie sobie jaj z ludzi, którzy rzeczywiście potrzebują pomocy. Robienie wielkiego wydarzenia z takiej „pomocy” to nieśmieszny żart.

Last edited 7 miesięcy temu by Marek (prawdziwy)