Przasnyskie SLD publikuje petycje dotyczącą powołania żłobka i autobusu miejskiego

Przasnysz, dn. 2016.11.15

Burmistrz Miasta Przasnysz

Rada Miejska w Przasnyszu

Petycja w sprawie powołania

Żłobka Samorządowego i Autobusu do Szpitala

sld

My, mieszkańcy Miasta Przasnysz, prosimy o powołanie Żłobka Samorządowego i organizację Autobusu do Szpitala, współfinansowanych ze środków miasta i powiatu. Od wielu już lat na terenie naszego miasta, będącego częścią powiatu przasnyskiego, brakuje pomocy w postaci żłobka. Rodzice małych dzieci mają problem w powrocie do pracy po narodzinach swojego dziecka. Przez to w przeważającej części młode matki muszą rezygnować z kariery zawodowej na rzecz wychowywania potomstwa. Żłobek byłby wybawieniem, oraz najlepszym rozwiązaniem dla młodych rodziców. Mamy nadzieję, że polityka prorodzinna samorządów okaże się nie tylko pustym słowem, ale przerodzi się w czyny i wspólnymi siłami uda się powołać Żłobek Samorządowy zlokalizowany na terenie Przasnysza.

Wnosimy też o organizację Autobusu do Szpitala. Autobus posiadający jedną trasę, kilka razy dziennie, objeżdżający miasto i kończący bieg na odnowionym i odtworzonym przystanku koło Szpitala. Mógłby on ruszać np. z okolic Dworca PKS, jadąc przez ul. Leszno, Przemysłową, Makowską, Wojska Polskiego, Żwirki i Wigury, Ostrołęcką, Świerczewo, Św. Stanisława Kostki, 3 Maja, Objeżdżając Rynek dookoła, następnie z powrotem na Św. Stanisława Kostki, Piłsudskiego, 3 Maja od strony Kościoła oo. Pasjonistów, Szpitalną, Zawodzie, dalej do ul. Orlika, aż do Sadowej i do Szpitala. Proponujemy, aby był to pojazd około 20-osobowy, aby połączyć niski koszt z komfortem i bezpieczeństwem pasażerów. Autobus, szczególnie teraz, gdy Przychodnia Ogólna i Specjalistyczna znajduje się w Szpitalu, a warunki atmosferyczne i szybko zapadający zmrok, jest potrzebny, szczególnie ze względu na osoby starsze i mające problemy z poruszaniem się. Przypominamy, że nie każdy ma samochód, lub rodzinę, która mogłaby dowieźć taką osobę do lekarza. Nie każdego stać też na taksówki.

Mamy nadzieję, że mając na względzie troskę o dobro mieszkańców, dalekowzroczne myślenie o przyszłości i chęć porozumienia ponad podziałami, nasze postulaty zostaną wdrożone w życie, bo są one ważne dla nas, mieszkańców Miasta i Powiatu. Czekamy na realizację naszych postulatów z niecierpliwością i prosimy o przychylenie się nad niniejszą petycja.

W przypadku chęci kontaktu, podajemy dane organizatora zbiórki podpisów:

Sojusz Lewicy Demokratycznej w Przasnyszu

ul. Piłsudskiego 2

06-300 Przasnysz

Osoba upoważniona do kontaktu:

Łukasz Miścichowski

Przewodniczący RP SLD Przasnysza

Tel.: +48 606617740

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments