Przasnyskie mieszkania komunalne z 75% bonifikatą

Akacjowa 2, Dębowa 2 i 4, Kacza 3, Jana, Kilińskiego 10, Lipowa 2, Św. Wojciecha 3, Szosa Ciechanowska 6a i 13, Szkolna 6, Starzyńskiego 2, Marii Skłodowskiej- Curie 2, Henryka Sienkiewicza 3, Rynek 10 i 16, Osiedlowa 5, Lipowa 6 i 10, Makowska 142 – pod tymi adresami znajdują się mieszkania komunalne, które można bardzo tanio wykupić. Przy zapłacie jednorazowej bonifikata wynosi 75 proc. wartości lokalu, a przy zapłacie ratalnej – 60 proc.

W zasobach Miasta Przasnysz jest jeszcze 357 lokali mieszkalnych, które można nabyć na tak preferencyjnych zasadach.

Dodatkowo uchwała, która była głosowana pod koniec listopada, wniosła zmianę – dzięki które wykup stał się jeszcze łatwiejszy. Zmiana ta mówi, że do okresu najmu wlicza się także okres najmu poprzednika prawnego. Upraszczając, jeśli w danym mieszkaniu mieszkali małżonkowie, przy czym mąż był głównym najemcą, to w przypadku śmierci męża wdowa automatycznie wchodzi w stosunek najmu lokalu i zalicza się jej do okresu najmu okres najmu także jej męża.
Dotychczas w takich sytuacjach okres najmu był liczony od początku, a możliwość wykupu mieszkania zachodziła dopiero po pięciu latach bycia najemcą.

UM Przasnysz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments