Przasnyskie instytucje włączyły się w akcję „Paczka na Kresy”

Artykuły spożywcze, chemiczne i higieniczne – trafią do polskich rodzin zza wschodniej granicy. To efekt akcji ,,Paczka na Kresy – Boże Narodzenie 2019”. W zbiórkę zaangażowali się uczniowie i nauczyciele wszystkich szkół powiatowych, pracownicy Starostwa Powiatowego oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Przasnyszu.

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu zebrali 870 zł. Za zebraną kwotę zakupiono artykuły chemiczne i higieniczne. Koordynatorem akcji po stronie starostwa była Irena Olszewska. ,,Nie są nam obojętne losy naszych Rodaków, stąd postanowiliśmy włączyć się w tę akcję. Dziękuję współpracownikom, szkołom ponadpodstawowym z powiatu i poradni za dobre serca i ofiarność” – powiedział Krzysztof Bieńkowski, starosta przasnyski.

Pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Przasnyszu zakupili środki higieny osobistej oraz chemię gospodarczą. Koordynatorem akcji była Jolanta Pogorzelska.

W Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Przasnyszu zorganizowano zbiórkę pieniężną. Środki przekazano na konto Fundacji „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”.

Społeczność uczniowska z Zespołu Szkół Powiatowych im. Władysława Stanisława Reymonta w Chorzelach przekazała pomoc materialną.

W Zespole Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu zebrano artykuły spożywcze oraz środki czystości. Koordynatorem akcji na terenie szkoły byli Aleksandra Ferenc, przewodnicząca RSU oraz Michał Mocek, opiekun RSU. To tutaj przewieziono wszystkie paczki z powiatu, które zostaną następnie przekazane wolontariuszom.

Wszystkie zebrane dary zostaną dostarczone jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia do najbardziej potrzebujących polskich rodzin wielodzietnych, osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych na Litwie i Białorusi.

W ciągu 9 lat trwania akcji ,,Paczka na Kresy” dotarła do ponad 5 tys. rodzin polskiego pochodzenia w trudnej sytuacji materialnej. Co roku prawie stu wolontariuszy odwiedza średnio 500-600 polskich rodzin poza granicami kraju. To ogólnopolski projekt, organizowany i realizowany przez Fundację ,,Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”.

Akcję można też wesprzeć do 31 grudnia 2019 roku poprzez darowiznę pieniężną na wskazany poniżej numer rachunku bankowego. Szczegółowe informacje o zbiórce są też dostępne na stronie: http://zbiorki.gov.pl pod numerem 2019/2841/OR.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments