Przasnyski szpital zabezpieczony w razie awarii – starostwo sfinansowało nową hydrofornię.

12 sierpnia 2020 roku przedstawiciele Zarządu Powiatu: starosta Krzysztof Bieńkowski, Waldemar Trochimiuk oraz etatowy członek Zarządu Paweł Mostowy, wizytowali szpital powiatowy. Dyrektor Grzegorz Magnuszewski zaprezentował nową hydrofornię w Stacji Uzdatniania Wody, wyremontowaną w ramach zadania pn. „Przystosowanie istniejącego obiektu SUW na zapasowe źródło wody z wykorzystaniem istniejących zbiorników dla potrzeb Szpitala im. Wojciecha Oczko w Przasnyszu”.

 

Wykonane prace pozwalają zabezpieczyć szpital w 12-godzinny zapas wody na wypadek awarii wodociągu miejskiego. Ponadto pobierana woda z wodociągu miejskiego jest przekazywana do instalacji szpitalnej przez nowe, specjalistyczne urządzenia dezynfekujące. Przez cały czas konserwatorzy – hydraulicy i elektrycy nadzorują pracę urządzeń dostarczających wodę i dbają aby instalacja działała prawidłowo.

Inwestycja w szpitalu została sfinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Przasnyszu w wysokości 379 455 zł. Wkład własny szpitala to 25 465,80 zł. Ogólny koszt inwestycji wyniósł 404 920,80 zł.

W ramach tych środków wykonano następujące prace:

1. Roboty rozbiórkowe i budowlane (wymiana pokrycia dachowego, naprawa rynien, skucie tynku),

2. Instalacja technologiczna hydroforni:
– uruchomienie i adaptacja zestawu pomp,
– zakup i montaż zestawu hydroforowego z falownikiem,
– zakup i montaż lamp UV do dezynfekcji wody,
– zakup i montaż lamp UV zamontowanych w zbiorniku,
– zakup i montaż chloratora,

3. Przeprowadzono remont zbiornika wody czystej, wprowadzono zdalny monitoring i sterowanie, przeprowadzono również drobny remont pomieszczeń.


 

Źródło Starostwo Powiatowe
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu

Kiedyś były kroniki filmowe, na których towarzysz Gierek wizytował zakłady pracy albo PGRy… Dziś trzech muszkieterów wizytuje szpital. Tak jakby chociaż jeden miał jakiekolwiek pojęcie o hydroforach. No ale PR musi być.

Zygmunt
Zygmunt
6 miesięcy temu

Chciałem napisać to samo, otworzyli skrzynkę rozdzielczą i patrzą jak szpak w ….. a „nareście przasnyski” oczywiście w obiektyw bo to mu wychodzi najlepiej.

Yutaro
Yutaro
6 miesięcy temu

Czepiacie się Marku i Zygmuncie, to naturalne że współfinansujący Powiat będzie chciał przyjrzeć się wykonanej inwestycji. A jest do bardzo ważne usprawnienie szpitala, chyba nie zaprzeczycie?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Yutaro

Przyjrzeć się? Przyjrzeć się na można zgrabnym, opalonym nogom Przasnyszanek. Chyba taką inwestycję nadzorowali profesjonaliści, a nie Nareście Przasnyski i jego kumpel Baca. Chcieli się chłopaki polansować i się udało.

Zygmunt
Zygmunt
6 miesięcy temu
odpowiada  Yutaro

Ale co tam można oglądać, jak się nie ma o tym pojęcia, tu chodzi tylko o lans tak jak napisał Marek. Nikt nie zaprzecza że to jest ważne usprawnienie a odbiór inwestycji prowadzi kompetentna osoba która ma wiedzę i jest w stanie ocenić czy wszystko zostało wykonane według umowy o ile oczywiście projekt był zrobiony prawidłowo.

To już nudne
To już nudne
6 miesięcy temu

Skoro Zenek wybudował szpital, dlaczego nie zapewnił mu awaryjnej hydroforni, tylko dopiero jego następca o to zadbał? Dlaczego ma nie robić sobie zdjęć przy inwestycji, którą sam rozpoczął i na którą zorganizował kasę? I tak już wszyscy znają wasze powtarzające się teksty, obaj panowie zatrudnieni w PSL-owskim urzędzie pogrążonym w żałobie po utracie stołka przez mości Zenona Pierwszego i Ostatniego.

Ronaldinio
Ronaldinio
6 miesięcy temu

Zabezpieczenie szpitala w wodę jest na pewno bardzo ważne ale zejdź myślę na ziemię z obłoków. Proponuję aby Pan Starosta spróbował się dodzwonić do szpitalnej rejestracji, ot tak jak zwykły pacjent! Powodzenia!
Panie Dyrektorze, Pan też!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Ronaldinio

Albo niech sobie rezonans zrobi 😁🤭

Agata
Agata
6 miesięcy temu

Ja sobie zrobiłam rezonans w przasnyskim szpitalu, o co ci chodzi człowieku z tym tekstem? To zapewne ból od bytu. Oczywiście pisanego łącznie.

Covid
Covid
6 miesięcy temu

Szczytno „Powoli zbliżają się do końca szpitalne inwestycje: nowe skrzydło oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy. Przez ostatnie dwa lata w placówkę i w nowoczesny sprzęt medyczny zainwestowano ponad 35 milionów złotych. To działania, dzięki którym szpital w Szczytnie będzie należała do grona najnowocześniejszych w województwie.”

Pilot
Pilot
6 miesięcy temu
odpowiada  Covid

No ja bym tak nie twierdził

Covid
Covid
6 miesięcy temu
odpowiada  Pilot

Raczej chodziło mi o tą część „Przez ostatnie dwa lata w placówkę i w nowoczesny sprzęt medyczny zainwestowano ponad 35 milionów złotych. ” niż o najnowocześniejszy szpital w województwie.

Aga
Aga
6 miesięcy temu
odpowiada  Covid

A wiesz, jak było wcześniej w szpitalu w Szczytnie? Mieli tylko igły i strzykawki. W końcu trzeba było wyposażyć odpowiednio szpital, żeby go nie zamknęli. O personelu nie wspomnę, bo to głęboki PRL. W Przasnyszu jest o niebo lepiej.