Przasnyski szpital oraz oddział ginekologiczno-położniczy ma się czym szczycić.

Oddział położniczo-ginekologiczny w przasnyskim szpitalu liczy około 25 łóżek, a nad zdrowiem pacjentek czuwa tu 5 lekarzy, zatrudnionych na pełny etat, oraz kilku kolejnych lekarzy pracujących na jego części i przyjeżdżających na dyżury kontraktowe. To właśnie tu na świat przyszły tysiące mieszkańców naszego powiatu, a pozytywne doświadczenia matek powodują, że oddział cieszy się renomą w całym regionie. Pacjentki chwalą zwłaszcza kompetencje i zaangażowanie tutejszego personelu.

Teraz powodów do zadowolenia jest więcej, ponieważ wiele kobiet odzyskuje tu zdrowie, dzięki mało inwazyjnym zabiegom, które niedawno, po inwestycjach w wyposażenie, stały się jeszcze prostsze do wykonania.

Kilka miesięcy temu oddział wzbogacił się o nowy sprzęt, dający zupełnie nowe możliwości, dzięki którym zabiegi ginekologiczne są krótkotrwałe i umożliwiają szybszą rekonwalescencję. Są to przede wszystkim nowoczesne narzędzia, umożliwiające przeprowadzanie jednodniowych, wysokospecjalistycznych procedur medycznych, które nie powodują konieczności długiego pobytu w szpitalu oraz długotrwałej rekonwalescencji.  Inwestycje sprawiły, że poziom świadczeń na przasnyskiej ginekologi nie ustępuje renomowanym  placówkom w Warszawie lub Olsztynie.

Specjalistyczny sprzęt i opieka oraz medycyna jednego dnia

– Nasz oddział wykonuje m.in. operacje usunięcia macicy, laparoskopowe wyłuszczenia mięśniaków macicy, laparoskopowe operacje zmian w jajnikach, histeroskopię diagnostyczną i zabiegową. Zabiegi wykonywane są przez lekarzy pracujących w naszym oddziale, a nie przez lekarzy wykonujących zabiegi gościnnie. Wymienione rodzaje zabiegów dostępne są jedynie w ośrodkach klinicznych, dlatego ich dostępność dla pacjentek z naszego regionu była dotychczas znacznie ograniczona. Wprowadzenie tego rodzaju zabiegów do szpitala w Przasnyszu jest powodem mojej i mojego zespołu dumy i satysfakcji, że jesteśmy jedynym ośrodkiem w promieniu 100 km wykonującym tego rodzaju operacje –  informuje Paweł Fularski, kierownik oddziału położniczo-ginekologicznego w szpitalu w Przasnyszu.

Do najpopularniejszych zabiegów wykonywanych na oddziale są zabiegi laparoskopii i histeroskopii, polegającej na małoinwazyjnym usunięciu polipów, mięśniaków lub umożliwiających pobranie wycinków tkanek macicy, w celu wykrycia ewentualnych patologii.

Dwie dekady doświadczenia i nowoczesne narzędzia

Przasnyski szpital ma już około dwudziestoletnie doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów w obrębie macicy. Jednak w tej chwili, nowoczesny sprzęt uczynił te procedury jeszcze prostszymi do wykonania, a na zabiegi nie czeka się długo. Oczekiwanie, badania i formalności wraz z koniecznymi odwiedzinami w poradni anestezjologicznej trwają najczęściej od 2 do 4 tygodni, a sam zabieg to kwestia jednego, góra dwóch dni.

Dziś przeprowadzałem laparoskopową operację usunięcia mięśniaka macicy, wykonując cztery maleńkie otwory. Jeden z nich miał średnicę 1 cm, trzy kolejne po 0,5 cm. Za pomocą tych niewielkich nacięć usunięty został mięśniak o średnicy 5-6 cm. Groźnej dla zdrowia zmiany pozbyliśmy się bez konieczności otwierania jamy brzucha. Ten tryb operacji umożliwia niemal natychmiastowy powrót pacjentki do zdrowia i codziennych zajęć – zachwala dr Paweł Fularski.

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Specjalistyczna pomoc i zabiegi są na wyciągnięcie ręki, a Przasnyski szpital naprawdę ma się czym szczycić. Problemem jest, że nie wszyscy mieszkańcy o tym wiedzą i usiłują leczyć się prywatnie, nadwyrężając własną kieszeń.

Proszę mi wierzyć, że operacje i zabiegi, które przeprowadzamy na ginekologii, urologii, okulistyce i chirurgii są dla nas prawdziwym powodem do dumy. Szpital w Przasnyszu dysponuje nie tylko nowoczesnym sprzętem, ale szczyci się wysokiej klasy specjalistami z dziedziny anestezjologii, którzy są dla nas ogromnym wsparciem. Mam pacjentki, które szukały pomocy medycznej, jeżdżąc po świecie i wykonując prywatne zabiegi za duże pieniądze. Tymczasem wiele z nich możliwych jest do wykonania tu na miejscu, bez konieczności ponoszenia opłat, w ramach ubezpieczenia w NFZ. Standard oraz zakres opieki medycznej w szpitalu im dr. Wojciecha Oczko jest naprawdę imponujący i godny polecenia – podsumowuje kierownik oddziału położniczo-ginekologicznego, zachęcając wszystkie przasnyszanki do odwiedzin w poradni ginekologicznej oraz skorzystania ze skoordynowanej opieki nad kobietami w ciąży.

M. Jabłońska

guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jojo
Jojo
11 miesięcy temu

Śmiechu warte szpital ładny ale ginekologia to porażka potrafią zrobić więcej krzywdy niż dobrego… Specjaliści jak jest wszystko ok a jak się coś dzieje to pojęcia nie mają… Wypisy niezgodne z rzeczywistością…

Zenon Martyniuk
Zenon Martyniuk
odpowiada  Jojo
11 miesięcy temu

Potwierdzam i nie polecam. burdello bum bum

Pacjentka
Pacjentka
11 miesięcy temu

Nie zgadzam się z przedmowcami – chyba pojęcia nie mają o czym piszą. Uważam, że oddział ginekologiczny w Przasnyszu jest jednym z najlepszych miejsc dla kobiet rodzacych czy z problemami ginekologicznymi. Byłam i z zagrożona ciąża i dwukrotnie rodziłam i też byłam operowana. Za każdym razem byłam bardzo dobrze traktowana i czułam, że jestem pod fachową opieką. To że piszę ten komentarz i żyje – zawdzięczam po części doktorów. P. Fularskiemu. Wspaniały człowiek z ogromną wiedzą i umiejętnościami i w dodatku z wielkim sercem i troska o pacjenta. Oby pracował tam jak najdłużej i niósł pomoc pacjentom tak jak do… Czytaj więcej »

Pachentka
Pachentka
11 miesięcy temu

A ja nie polecam rodziła tam 6 lat temu i nie dość że przy porodzie nie urodziłam całego łożyska gdzie położna i lekarz tego nie widział. Także po tygodniu wróciłam do szpitala na ,zbieg lyzeczkowania gdzie miałam kilka antybiotyków włączonych A do tego doktor który robił lyzeczkowania tak spieprzyl zabieg że po tym musiałam iść na zabieg histerioskopi ponieważ były duże zrostt na macicy przez źle wylyzeczkowana macie porażka

Anka
Anka
odpowiada  Pachentka
11 miesięcy temu

Ja polecam wspaniala kadra lekarska i poloznicza ,wszyscy podchodza do pacentek z usmiechem i zyczliwoscia.

Zenon Martyniuk
Zenon Martyniuk
odpowiada  Anka
11 miesięcy temu

Ile dałaś w kopercie?

Ewa
Ewa
11 miesięcy temu

Nie polecam….. Co za bzdury opisane w artykule.