Przasnyski KEN będzie współpracował z SGGW

Po Wojskowej Akademii Technicznej nasze liceum będzie miało drugiego potężnego sprzymierzeńca spośród wyższych uczelni. 15 marca KEN oficjalnie rozpoczął współpracę z Wydziałem Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Uroczyste podpisanie umowy patronackiej miało miejsce w siedzibie starostwa powiatowego w Przasnyszu. Ze strony uczelni umowę podpisali dziekan Wydziału Leśnego SGGW prof. Henryk Żybura oraz prodziekan ds. dydaktycznych prof. Bolesław Porter. Gospodarzy reprezentowali, oprócz dyrektora LO Radosława Waleszczaka, oczywiście starosta Zenon Szczepankowski i wicestarosta Tomasz Osowski.

– SGGW po raz pierwszy oficjalnie rozpoczęła współpracę tego typu ze szkołą średnią. Mamy więc powód do tego, by czuć się podwójnie wyróżnionymi – wyjaśnia dyrektor Radosław Waleszczak. – A skorzystamy na tym w wielu wymiarach. Wydaje się, że warunki wynikające z umowy są jeszcze korzystniejsze niż podobnego aktu łączącego nas z Wojskową Akademią Techniczną.

Na mocy porozumienia Wydział Leśny SGGW zobowiązał się do wspierania kadrowego klas realizujących programy z rozszerzoną biologią i chemią, a także samych nauczycieli tych przedmiotów, organizacji wspólnych przedsięwzięć naukowych i edukacyjnych, a także pomocy w nawiązywaniu kontaktów z innymi instytucjami naukowymi z kraju i zagranicy. Z kolei LO ma zapewnić kadrze dydaktycznej z uczelni możliwość realizacji praktyk zawodowych, współpracy przy projektach naukowych i edukacyjnych czy udziału licealistów w innowacyjnych projektach naukowych.

Pierwsze wspólne zajęcia być może uda się zorganizować jeszcze w tym roku szkolnym, natomiast w pełnym wymiarze ruszy to w miesiącach jesiennych roku szkolnego 2013/2014.


KEN


Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.