Przasnyski finał „Szlachetnej paczki”

W dniach 7-8 grudnia w Przasnyszu  odbył się finał projektu „Szlachetna paczka”. W tym roku udało się pomóc 37 rodzinom z terenu Przasnysza. Wolontariusze i lider odbierali ostatnie paczki od darczyńców z Przasnysza oraz z innych miejscowości, a następnie rozwozili je do potrzebujących.

– Jest to pierwsza edycja „Szlachetnej paczki” w Przasnyszu, 13 edycja w Polsce. Przez kilka miesięcy staraliśmy się, by konkretne rodziny, które żyją w niezawinionej biedzie w naszym rejonie mogły otrzymać pomoc. Nie taką, która im się należy według nich, ale taką na którą zasługują. Przez długi czas zbieraliśmy wolontariuszy, którzy przeszli szereg szkoleń, odwiedzaliśmy rodziny z którymi udało nam się umówić na spotkanie – mówi liderka Rejonu Przasnysz, Karolina Burdach.

Darczyńcy, którzy wybrali w systemie i zdecydowali się pomóc danej rodzinie przekazywali wykonaną przez siebie paczkę wolontariuszom, przywozili ją na magazyn, który dzięki uprzejmości Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Przasnyszu mógł znajdować się w budynku szkoły.

Zorganizowanie akcji nie jest łatwe,  początkowy entuzjazm i zaangażowanie wolontariuszy powoli znika, gdy na drodze do celu zaczynają piętrzyć się przeszkody i z dnia na dzień dochodzi pracy i obowiązków. Jednak w „Szlachetnej Paczce” nie ma problemów, są tylko wyzwania. Przychodzą momenty kiedy już brakuje sił i myślimy, że nie damy rady, problem z pozyskiwaniem Darczyńców, sponsorów, transportu, jednak myśl o finale, o tym wzruszeniu, radości, satysfakcji, które na nas czekają napędza nas do działania – dodaje Karolina.

W sposób szczególny pragnę podziękować Panu Burmistrzowi i zastępcy Pana Burmistrza, Dyrektorowi Publicznego Gimnazjum za możliwość stworzenia magazynu w budynku szkoły, uczniom Gimnazjum za pomoc w magazynie w czasie trwania finału, Piekarni Klementynka, Cukierni Kaczorek, wszystkim instytucjom i placówkom oświatowym, wszystkim wspaniałym wolontariuszom, których było 12 i dali z siebie wszystko, przasnyskiej grupie SARS  oraz przyjaciołom Szlachetnej Paczki w Przasnyszu, znajomym, którzy licznie wspierali nas podczas minionego weekendu na magazynie oraz przy przewożeniu paczek do rodzin. Bardzo dziękuję wolontariuszom, którzy włożyli wiele pracy i serca w cały projekt. Wolontariusze Szlachetnej Paczki Rejonu Przasnysz: Małgorzata Szlejkin, Aleksandra Tartanus, Dorota Socha, Anna Kawiecka, Monika Sadowska, Monika Załęska, Dominika Trzcińska, Edyta Pszczółkowska, Sylwia Jeziorska, Martyna Suwińska, Mateusz Grabowski i Paulina Młodzianowska. Polecam wszystkim zaangażowanie się w ten projekt. Nie ma osoby, która by tego żałowała.
Karolina Burdachguest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments