Przasnyski akcent na Wyścigu Wraków w Łysych

W niedzielę, 15 kwietnia 2018r. w Łysych rozegrana została 1. Runda Polskiej Ligi Wraków 2018. Na starcie stanęło ponad 70 załóg z całej Polski. Nasz teren reprezentowali Piotr Pydyński (kierowca) oraz Tomasz „Śledziu” Szmalc (pilot) z Dobrzankowa.

O co chodzi w zawodach? Wystarczy samochód osobowy o wartości nie przekraczającej 1000zł (jeśli jest zasilany gazem LPG zbiornik musi być pusty) i chęć dobrej zabawy. Zawodnicy startują w dwóch klasach.

Klasa ST – Klasa aut standardowych, niemodyfikowanych z napędem na jedną oś, wyposażonych wyłącznie w wyposażenie seryjne, które przewidział producent danego auta. Auta z usuniętymi przednimi reflektorami i hakami do ciągania przyczep jeśli takowy posiadają.

Klasa PROTO – Klasa aut modyfikowanych, wzmocnionych z napędem na jedną oś z usuniętymi reflektorami przednimi i hakami do ciągania przyczep jeśli takowy posiadają. Zwycięzcą zostaje ten uczestnik, któremu w wyznaczonym czasie uda się pokonać jak największą liczbę okrążeń.

Chętnie zobaczylibyśmy podobny wyścig w Przasnyszu. Patrząc na imprezę w Łysych, widać, że zainteresowanie jak i emocje towarzyszące wyścigom są ogromne. A Tomkowi i Piotrkowi życzymy wiele sukcesów w kolejnych edycjach!

Źródło PLW
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments