Przasnyska reprezentacja na Mistrzostwach Świata w Taekwon-do!!!

Na największych zawodach w tym roku na świecie nie mogło zabraknąć naszej reprezentacji.  W Barclaycard Arena w Birmingham stanęło 1600 zawodników i zawodniczek, którzy toczyli rywalizację na 30 matach. Cała Reprezentacja Kraju ogółem zdobyła aż 22 miejsca medalowe, a warto również wspomnieć, że Kadra A finansowana jest w całości przez Polską Federację Taekwon-do .

W Kadrze Narodowej Taekwon-do znaleźli się również podopieczni Piotra Grąckigo. Z Przasnysza startowali Wojciech Grysztar i Kacper Suchowiecki. Wojtek zaliczył kontuzję w pierwszej walce i na tym zakończył swój start na Mistrzostwach. Kacper Suchowiecki zajął 3. miejsce w walkach ciągłych. Sam start na tak wielkiej imprezie to ogromne przeżycie szczególnie jeśli są to pierwsze zawody zagraniczne dla zawodnika. Wspaniała organizacja  i miła atmosfera pomagały naszym zawodnikom przezwyciężyć stres.

Na zawodach mogliśmy spotkać wielkich Mistrzów Rona Sergiew 8 DAN, Gianni Peros 8 DAN oraz Mark Farnham 7 DAN, którzy niedawno prowadzili z Mistrzem C.K. Choi seminarium w Polsce, na którym oczywiście byliśmy liczną ekipą.

Zawody to wspaniała przygoda, nowe znajomości i nowe miejsca. Podczas podróży, mieliśmy okazję zwiedzić Stratford gdzie żył, tworzył i został pochowany William Shakespeare.  Oxford przywitał nas piękną pogodą wiec zwiedzanie Oxford University przebiegało w dostojnej atmosferze. Niezapomniane wrażenia pozostawi w nas również wizyta Stonehenge.

Ogółem zawodnicy Trenera Kadry Narodowej Piotra Grąckiego zdobyli:

Natalia Pawęcka  – 2 miejsce walki drużynowe oraz 3 miejsce walki indywidualne ciągłe