Przasnyska Policja apeluje o przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

Nadmierna prędkość, brawura, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków, a także lekkomyślność i brak wyobraźni to wciąż najczęstsze przyczyny poważnych zdarzeń drogowych na terenie naszego kraju i powiatu.

Mając na uwadze ostatni wypadek drogowy do którego doszło we wtorek 4 czerwca 2019 roku w Lesznie przasnyska Policja po raz kolejny apeluje o przestrzeganie wszystkich zasad ruchu drogowego w tym dostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu na drodze.

Apeluje również o rozwagę, wyobraźnię i zachowanie maksimum ostrożności podczas jazdy tak by na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych wypadków a co za tym idzie do kolejnych ludzkich tragedii.


 

Źródło KPP Przasnysz
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
1 rok temu

i po raz kolejny „po cichu” o wszystko obwiniany jest kierowca. Może warto wystosować taki apel do rowerzystów, którzy również są uczestnikami ruchu drogowego? Na dorosłych nie ma już wpływu, ale warto poświecić więcej czasu i uwagi aby edukować dzieci. A może należy zastanowić się czemu dzieci z okolicznych wsi wybierają drogi główne, a nie jeżdżą przez wieś… I przede wszystkim dlaczego władze nie zapewniły bezpieczeństwa rowerzystom na ruchliwej drodze? Brak zgody konserwatora zabytków na stworzenie ścieżki rowerowej, według mnie nie jest przekonującym argumentem. Jeśli naprawdę chcemy unikać takich tragedii to na problem trzeba spojrzec z różnych stron, a nie… Czytaj więcej »