Przasnyska nauczycielka na szkoleniu w Cambridge

Nauczycielka Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu – Dorota Socha – odbyła w lipcu w Cambridge dwutygodniowe szkolenie „Language and Methodology Refresher (Secondary-Adult)” w ramach programu Comenius- Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej.

Relacja uczestniczki:

„Jako nauczyciel zdobywający uprawnienia do nauczania języka angielskiego (jestem studentką trzeciego roku filologii angielskiej) postanowiłam wzbogacić swój warsztat metodyczny oraz udoskonalić umiejętności językowe. W związku z tym, w styczniu, złożyłam do Narodowej Agencji wniosek o dofinansowanie kursu metodycznego w Cambridge i udało mi się pomyślnie przejść procedurę aplikacyjną i uzyskać grant Comeniusa.

Kurs rozpoczął się 15 lipca i trwał 2 tygodnie. Szkolenie odbywało się w Bell Teacher Campus usytuowanym w Homerton College, który jest częścią Uniwersytetu Cambridge. Zajęcia rozpoczynały się codziennie o 9.00 warsztatami metodycznymi, podczas których poznawaliśmy najnowsze techniki nauczania języka angielskiego oraz pogłębialiśmy jego znajomość. Grupa miała charakter międzynarodowy – oprócz uczestniczek z Polski byli też nauczyciele z Austrii, Czech, Brazylii, Rosji, Hiszpanii, Portugalii i Szwajcarii. Program szkolenia obejmował także popołudniowe wykłady, konferencje oraz prezentacje dotyczące kultury i historii Wielkiej Brytanii. Organizatorzy przygotowali również niezwykle urozmaicony program integracyjny i kulturalny obejmujący wycieczki (Londyn, Oxford, Bury St. Edmunds, Ely), koncerty muzyki na żywo, quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii, naukę gry w krykieta, wizytę w księgarni wydawnictwa Cambridge University Press oraz rejs (tzw. punting) po rzece Cam.

Pobyt w Cambridge był niezwykle wartościową przygodą oraz okazją do pogłębienia wiedzy dotyczącej nauczania języka angielskiego, możliwością poznania kultury brytyjskiej, kontaktu z żywym językiem oraz nawiązania znajomości z nauczycielami z całego świata.

 Zachęcam gorąco wszystkich nauczycieli języków obcych do aplikowania o granty edukacyjne programu Comenius!”


 


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. mjra  Henryka Sucharskiego w Przasnyszu


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał Raffphoto Pszczółkowski

Unbelievable 🙂

Magdalena Góralska
7 lat temu

świetnie, gratulacje..